Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της magda

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στον τρίτο όμιλο του Περιφερειακού Πρωταθλήματος

Πρεμιέρα σήμερα στον τρίτο όμιλο του Περιφερειακού πρωταθλήματος με την ομάδα του Κάστορα να συντρίβει τον Άρη Λόφων με 6-0. Ο Πυρσός Γρεβενών έφερε ισοπαλία με την Γαλατινή, όπως και ο Εθνικός Βατερου με τον Σβόρωνο.  Στο ντέρμπι της Καστοριάς η Πεντάβρυσος πέτυχε μεγάλη νίκη απέναντι στον ΑΓΣ Καστοριάς με 1-0. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι αγώνες: ....

Πυρσός Γρεβενών-Γαλατινή Κοζάνης 1-1

Ο Πυρσός Γρεβενών έσωσε την "παρτίδα" στις καθυστερήσεις του αγώνα και πήρε την ισοπαλία από την Γαλατινή Κοζάνης με τέρμα του Χαραλαμπίδη.
Οι φιλοξενούμενοι, είχα πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Κουτσομήτρο στο 20. Ωστόσο, στα τελευταία λεπτά, οι νεοφώτιστοι δέχτηκαν την ισοφάριση.
Δοκάρι είχε για τους γηπεδούχους ο Σερέτης στο 16.
Το ματς "σφύριξε" ο Λυμπούδης.
Πυρσός Γρεβενών: Ρούσης, Αλεξανδρής, Μπόλος, Ασλανίδης (47 Χαραλαμπίδης), Κοτσαντίζογλου (60 Ελευθερίου), Ευαγγελόπουλος (47 Βατίδης), Δελημπάσης, Αλεξανδρίδης, Κυζερίδης, Δούμας, Σερέτης
Γαλατινή Κοζάνης: Χατζής, Σταυρίδης, Παπαϊωάννου, Τζόρκας, Μυλωνάς, (67 Τσούκρας Γ.), Ματζόλας, Καραγκούνης, Ηλίας, Κουτσομήτρος (77 Κιουλτζής), Παπαρίζος, Τσούκρας Χ. (61 Πλιάγκος).

Νάουσα-Σειρήνα Γρεβενών 1-0

Η Νάουσα ξεκίνησε με το "δεξί" τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα του 3ου ομίλου, επικρατώντας με 1-0 της νεοφώτιστης Σειρήνας Γρεβενών.
Το μοναδικό τέρμα σημείωσε στο 33 ο Βλαχοδήμος.
Οι γηπεδούχοι, ήταν ανώτεροι και είχαν τρία(!) δοκάρι στα ματς με τους Παπαστεργίου (42), Βλαχοδήμο (49) και Χατζηβαλσάμη (84).
Διαιτητής ήταν ο Δραγάτης.
Νάουσα: Τσίγκας, Χρηστάρας, Περηφανόπουλος, Σταυρίδης, Πίτος, Δουλκερίδης, Παπαστεργίου (57 Πετράκος), Αργυρίου, Χατζηβαλσάμης, Ζούρκος (84 Παπαδόπουλος Κ.), Βλαχοδήμος (89 Μάνταλης).
Σειρήνα Γρεβενών: Τσατσάρας, Καραγιάννης, Κυριακίδης (84 Κουκουτσέλας), Φαλτάκας, Λάναρης, Αναγνώστου (87 Μποζιάρης), Τζερεμές (82 Πολύζος), Ιωαννίδης, Μπλάντος, Τσιάτσιος, Γκέτσιος.

Νίκη Αγκαθιάς-Ολυμπος Λεπτοκαρυάς 1-1

Στο 1-1 έμεινε η Νίκη Αγκαθιάς με το νεοφώτιστο Ολυμπο Λεπτοκαρυάς.
Οι φιλοξενούμενοι "πάγωσαν" τους γηπεδούχους με γκολ του Μιχαλίτσιου στο 30.
Η Νίκη αιφνιδιάστηκε και προσπαθούσε να φτάσει στην ισοφάριση. Και τα κατάφερε στο 64 με τον Μελόπουλο.
ΣΗΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ότι από το 14 ο Ολυμπος Λεπτοκαρυάς έπαιζε με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Γούλα. Στην ίδια φάση ο Κουκουλής έχασε και πέναλτι.
Δοκάρια είχαν οι Τσούπρος, Λαμπριανίδης και Μελόπουλος.
Διαιτητής ήταν ο Γιουλαφής.
Νίκη Αγκαθιάς.: Κίτσας, Κουβατσίδης, Πατρίκας, Βάλδηρ, Πατρίκας Γ (64 Κίτσας Κ), Λαμπριανίδης, Κουκουλής, Ρίζος (52 Ντάμτσιος), Τσούπρος, Μπακάνος (66 Νικολαϊδης), Μελόπουλος.
Ολυμπος Λεπτοκαρυάς: Μαλέτσιος (65 Τσαρούχας), Αρβανιτίδης, Καζαμίας, Μακρής, Μπαλαμπάνης, Χατζής, Παπαδόπουλος (21 Λύρας), Γούλας, Μιχαλίτσιος, Τούτιος, Παπαδόπουλος (56 Σαμανίδης).

Μακεδονικός Φούφας-Λευκάδια Ημαθίας 1-2

Ιδανικό ήταν το ντεμπούτο των Λευκαδίων στη Δ Εθνική, αφού πήραν τη νίκη στην έδρα του Μακεδονικού Φούφα με 2-1.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 21 με τον Θεοδωρίδη, αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Δημητριάδης ισοφάρισε. Το τελικό 1-2 "έγραψε" ο Εξαρχος.
Διαιτητής ήταν ο Αναστασίου.
Μακεδονικός Φούφα: Χρυσοστομίδης, Τσάκος, Σιδηρόπουλος, Ιωαννίδης, Ιτσκος, Τσαγκαλίδης, Κωσταντάκης (54 Φαχαντίδης), Φωτίου (73 Ιτσκος Γ), Ξυνάδας, Στεφανίδης, Δημητριάδης (73 Χάιτας).
Λευκάδια: Κωτσιόπουλος, Σαρμπίνος, Τσαλμάς (67 Κοτζαχρήστος), Κορβουλίδης, Τζεϊρανίδης, Γιαουρζής, Καρασαρίδης, Τρούπκος (77 Θεοδοσιάδης), Εξαρχος, Παπαδόπουλος (85 Αμανατίδης), Θεοδωρίδης.

Σιάτιστα-Βατανιακός 0-0

Χωρίς σκορ και χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση της Σιάτιστας με τον Βατανιακό.
Θετικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, που ταλαιπωρήθηκαν το καλοκαίρι από διοικητικά προβλήματα.
Σημειώνεται, ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 10 παίκτες από το 60 χάρη σε αποβολή του Μπουζούκη.
Διαιτητής ήταν ο Μπούμπας.
ΣΙΑΤΙΣΤΑ: Μακρής, Στεργίου (47 Γράβας), Νούσιος, Νασιόπουλος, Καλαμπούκας, Στεργίου Γ, Καραγκούνης, Δαϊνάς (89 Τσιαούσης), Τζιούκαλιας (67 Τύρνας), Ντέρος, Μπούρτζος.
ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Σακελλαρίδης, Κ. Παπαδόπουλος, Μίγκος, Κραγιόπουλος, Σταλίκας (77 Μαυρίδης), Γιαπιτζής, Τσικαδέρης (77 Μπέης), Μπουζούκης, Κυπαρίσσης, Ποτουρίδης, Μυστρίδης (62 Βασιουρής).

Κάστωρ ΑΟ-Αρης Λόφων 6-0

Εντυπωσιακός στην πρεμιέρα του ο Κάστωρ, που "πάτησε" με 6-0 τον Αρη Λόφων, ο οποίος δεν είχε καλό ξεκίνημα στην κατηγορία!
Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Καλύβας (26, 72 και 90), Τσατσάκης (53, 65) και Αργυρός (88).
Διαιτητής ήταν ο Πασλάμουσκας.
Κάστωρ: Κωνσταντινίδης, Καραμαλής, Τσεμπερίδης, Παπαθανασίου, Κωνσταντίνου, Τσεμπερίδης Ν. (77 Μιχαηλίδης) Τσατσάκης, Σιωποβου (81 Αργυρός), Καλύβας, Θεοδωρίδης (67 Τσιμόπουλος), Αντωνιάδης.
Αρης Λόφων: Ταρτόρας, Στογιαννόπουλος, Κυρκόπουλος Π (72 Λάσκης), Σοβιτσλής, Τσίγλης, Τασσόπουλος, Κυρκόπουλος Χ (72 Αλεξιάδης), Τριανταφυλλόπουλος (54 Μίνος), Αθανασιάδης, Κωνσταντινόπουλος, Λάσκης.

Εθνικός Βατερού-Σβορωνος 0-0

"Κουλούρια" είχαμε στο Βατερό, με το τοπικό Εθνικό να μένει στο μηδέν με τον Σβορώνο.
Το μόνο αξιοσημείωτο είναι ότι στο 14 είχε δοκάρι ο Παπαδόπουλος.
Διαιτητής ήταν ο Μπουρμπασόπουλος.
Εθνικός Βατερού: Ζηνόβιος, Σημελίδης, Καραγκούνης, Φωτιάδης, Καλιανίδης, Σαριδόγλου (74 Τσιώνης), Σιβρακίδης (82 Παλάντζας), Μετικανός, Ζηνόβιος Ν, Νάνος, Τσαλίδης.
Σβορώνος: Σαρρής, Βαρβαρέζος, Ραπτόπουλος, Σκέντος, Κατσίμπουρας, Κεσίδης, Μουστακίδης (44 Κασακαλίδης), Τσέγας (75 Ταβουκτσής), Ζαπουνίδης, Παπαδόπουλος, Σιδηρόπουλος (56 Τάσος).

ΑΣ Πεντάβρυσου- ΑΓΣ Καστοριά 1-0

Με σκορ 1-0 επικράτησε η Πεντάβρυσος της Καστοριάς και ξεκίνησε ιδανικά το πρωτάθλημα της Δ Εθνικής, ως νεοφώτιστη στην κατηγορία.
Το χρυσό γκολ σημείωσε στο 59 ο Νικολάου.
Από ένα δοκάρι είχε η κάθε ομάδα. Ο Αντωνιάδης για τους γηπεδούχους και ο Παναγιωτίδης για τους φιλοξενούμενους.
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για γκολ είχε η Καστοριά με τον Τσούκλη στο 40 να χάνει πέναλτι.
Διαιτητής ήταν ο Τσιάκος.
Πεντάβρυσος: Παπαδόπουλος, Μίνος, Μπορόζης, Λαδάς, Κωνσταντινίδης, Τοπαλίδης, Γρηγοριάδης (88 Σαχσανίδης), Ιωσηφίδης, Αντωνιάδης, Γρηγοριάδης (71 Βασιλειάδης), Νικολάου (82 Καραμανίδης).
Καστοριά: Σίσκος, Καρανάσιος, Τάντσης, Παναγιωτίδης (49 Αναγνωστόπουλος), Λίτσκας, Σαββαδης, Τζιώτζης (77 Τσαμτσάκης), Καλαφάτης, Αλεξανδρίδης (65 Φλινδρής), Τσουκλής, Παπαδόπουλος.

Εθνικός Κατερίνης-Αλεξάνδρεια 0-2

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε η σεζόν για την Αλεξάνδρεια, που επικράτησε στην πρεμιέρα στον αγώνα που έδινε στην Κατερίνη με το τοπικό Εθνικό, με σκορ 2-0.
Οι φιλοξενούμενοι, έκλεισαν ιδανικά το πρώτο μέρος, με γκολ ένα λεπτό πριν το 45, με πέναλτι του Γασπαράτου.
Το τελικό 0-2, "έγραψε" ο Πιπινίκας στο 49.
Εθνικός Κατερίνης: Καρασκόρδας, Μαγκλάρας, Θεοδοσιάδης, Τζιάμας, Παπαγιαννούλης (53 Δερμίσης), Ζυγόπουλος (66 Γκουταμάνης), Τάσσιος (52 Καμπερίδης), Ελλησιάδης, Κλιάνης, Μπεκιάρης, Λαζαρίδης
Αλεξάνδρεια: Καρασσαβίδης, Πολυζόπουλος, Μυλωνάς, Παπαδόπουλος, Μπεϊκος, Τέος, Συμπεθέρης, Τσακτάνης (89 Ιτούδης), Πιπινίκας (86 Κιζάρης), Γασπαράτος, Τοπαλίδης, (77 Μπενίσκος).