Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της alexandros

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ-ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ 2-1

Δύο αγωνιστικές, δύο νίκες, δύο ανατροπές.

Τήν δεύτερη συνεχόμενη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες μετράει απο το απόγευμα του σαββάτου(24/9/2011) το συγκρότημα του Λάζαρου Τριανταφυλλίδη.Μετά απο ένα συναρπαστικό παιχνίδη και αφού οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο με 1-0 ο ηρακλής δείχνοντας χαρακτήρα ομάδας με μεγάλα αγωνιστικά και ψυχολογικά αποθέματα, κατάφερε να γυρίσει το μάτς για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική και να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης που τον διατηρούν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Μάλιστα το σκόρ θα μπορούσε στο δεύτερο ημίχρονο να πάρει διαστάσεις θριάμβου για τον ηρακλή αν οι επιθετικοί του ήταν ποιό εύστοχοι στην τελική προσπάθεια και αν ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων δεν βρισκόταν σε τόσο εξαιρετική μέρα, ο οποίος μάλιστα ήταν και ο κορυφαίος της μαυροπηγής.Κορυφαίος παίχτης του αγώνα είναι αναμφησβήτητα ο λάζος Μπακίδης ο οποίος με δύο καταπληκτικά τέρματα έδωσε την νίκη στην ομάδα του.Αρχικά στο 60ο λεπτό και μετά απο προσωπική του ενέργειά κατάφερε να αποφύγει τους αντιπάλους του και με διαγώνιο σούτ απο το ύψος της μεγάλης
περιοχής ισοφάρησε σε 1-1.Δέκα λεπτά αργότερα παίζοντας άψογα το ένα δύο με τον γλυκεράκη εκτέλεσε με τη μία ολοκληρόνοντας την ανατροπή του σκόρ.Επίσης θα πρέπει να σημειωθεί οτι στο γήπεδο βρέθηκαν πολλοί φίλαθλοι κυρίως του ηρακλή που απο ότι φαίνεται είναι μια ομάδα ιδιαίτερα αγαπητή στην ευρήτερη περιοχή της εορδαίας και αποκτά συνέχεια καινούργιους φίλους.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ
Προπονητής:Τριανταφυλλίδης Λάζαρος.

Κιοσκερίδης Μ, Γεωργιάδης Χ, Ψαρράς Θ, Ντάφος Κ, Πανάκης Κ, Μπακίδης Λ(Ακρητίδης Σ), Αιχμαλωτίδης Ι, Αιχμαλωτίδης Μ, Γλυκεράκης Β, Ιωσηφίδης Θ(Παπαδόπουλος Θ), Ιωσηφίδης Α(Λαζαρίδης Α).
Η επόμενη αγωνηστική υποχρέωση του ηρακλή είναι το σάββατο 1/10/2011 ωρα 4:30μ.μ.στο γήπεδο μαυροδεντρίου με αντίπαλο της ελπίδες υψηλάντη.