Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της

Ηρακλής Κρυόβρυσης - Ελπίδες ΑΕΚ 2-1

Με σταθερή απόδοση και στα δύο ημίχρονα ο Hρακλής Kρυόβρυσης νίκησε 2-1 την εξαιρετική ομάδα της ΑΕΚ Kοζάνης φτάνοντας στις τέσσερις νίκες στο πρωτάθλημα.Το σκόρ άνοιξε ο Hρακλής στο πρώτο ημίχρονο με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Kώστα Iωαννίδη.Στις αρχές του δευτέρου μέρους η ομάδα της ΑΕΚ ισοφάρισε το σκόρ με σούτ μέσα απο την περιοχή.

Τούς τρείς πόντους τις νίκης κέρδισε η ομάδα του Hρακλή κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ύστερα απο απευθείας κτύπημα φάουλ και πάλι αυτή την φορά όμως με εκτελεστή τον Bασίλη Δανιηλίδη.Η τοπική ομάδα διαμαρτύρεται για τρείς καθοριστικές φάσεις.

1)για ακύρωση κανονικότατου τέρματος στο πρώτο μέρος του αγώνα του Γιώργου Λυπηρίδη σαν οφσάιτ και ενώ το σκόρ ήταν 1-0
2)για την αποβολή του ποδοσφαιριστή μας Ψαρρά Θεόδωρου στο δεύτερο μέρος με δεύτερη κίτρινη κάρτα απο τις οποίες τουλάχιστον η μία άδικη
3)για τον μη καταλογισμό τις εσχάτης των ποινών στο 89ο λεπτό του αγώνα και ενώ το σκόρ ήταν 1-1 όταν αμυντικός της φιλοξενούμενης ομάδας απέκρουσε την μπάλα με τα χέρια σε στύλ τερματοφύλακα ενώ η μπάλα κατευθύνονταν στα δίχτυα.