ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.-ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ- ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
Κανονικά συνεχίστηκαν και αυτό το Σαββατοκύριακο τα ηλικιακά πρωταθλήματα της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. και τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες όπως και τα επόμενα παιχνίδια έχουν ως εξής:
Πρωτάθλημα Εφήβων- Α΄ όμιλος (8η αγωνιστική)
Ο ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΟΡΥΦΗΣ
ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ. - ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ |
58-60 |
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ - Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. |
20-0 α.α. |
ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ - ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ |
20-0 α.α. |
Η βαθμολογία
Ομάδα |
Βαθμ |
Αγων |
Νικ |
Ηττ |
Μηδ |
Πόντοι |
|
ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ |
15 |
8 |
7 |
1 |
0 |
444 |
333 |
ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ. |
14 |
8 |
6 |
2 |
0 |
430 |
376 |
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠΣ |
13 |
8 |
5 |
3 |
0 |
436 |
384 |
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ |
11 |
8 |
3 |
5 |
0 |
340 |
367 |
Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. |
10 |
8 |
3 |
4 |
1 |
309 |
339 |
ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ |
0 |
8 |
0 |
0 |
8 |
0 |
160 |
Ο Αριστοτέλης αποχώρησε από το πρωτάθλημα
Επόμενη αγωνιστική
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑ |
ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ - ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ |
0 - 0 |
ΔΑΚ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ |
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ - Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. |
0 - 0 |
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ |
ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ - ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ. |
0 - 0 |
Β΄ όμιλος
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. |
δ.δ. |
Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
56-87 |
Η βαθμολογία
Ομάδα |
Βαθμ |
Αγων |
Νικ |
Ηττ |
Πόντοι |
|
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
13 |
7 |
6 |
1 |
528 |
384 |
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ |
11 |
6 |
5 |
1 |
379 |
281 |
ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ |
8 |
6 |
2 |
4 |
343 |
406 |
Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. |
7 |
5 |
2 |
3 |
321 |
326 |
Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. |
6 |
6 |
0 |
6 |
282 |
456 |
Επόμενη αγωνιστική
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ |
Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. - Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. |
0 - 0 |
ΔΑΚ ΑΡ.ΟΡΕΣΤΙΚΟ |
ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ |
0 - 0 |
Πρωτάθλημα Παίδων (7η Αγωνιστική)
Α΄ Όμιλος
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ. |
20-0 α.α. |
ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ - ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
26-77 |
ΑΜΥΝΤΑΣ ΣΚΟΠΙΑΣ ΠΑΣ - ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ |
0 – 20 α.α. |
Α.Π.Σ. ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ |
δ.δ. |
Βαθμολογία
Ομάδα |
Βαθμ |
Αγων |
Νικ |
Ηττ |
Μηδ |
Πόντοι |
|
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ |
14 |
7 |
7 |
0 |
0 |
454 |
176 |
ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ |
13 |
7 |
6 |
1 |
0 |
549 |
297 |
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ |
12 |
7 |
5 |
2 |
0 |
428 |
261 |
ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ. |
10 |
7 |
4 |
2 |
1 |
365 |
254 |
ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ |
9 |
7 |
2 |
5 |
0 |
281 |
501 |
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠΣ |
8 |
6 |
2 |
4 |
0 |
251 |
482 |
Α.Π.Σ. ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ |
7 |
6 |
1 |
5 |
0 |
187 |
404 |
ΑΜΥΝΤΑΣ ΣΚΟΠΙΑΣ ΠΑΣ |
0 |
7 |
0 |
0 |
7 |
0 |
140 |
Στο 2ο γύρο θα συνεχίσουν οι 5 πρώτες ομάδες με γηπεδούχο την ομάδα που στο πρώτο γύρο ήταν φιλοξενούμενη
Πρωτάθλημα Παίδων Β΄ Όμιλος
Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. - Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. |
62-88 |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
42-46 |
Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. - ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ |
52-77 |
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ - ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
48-30 |
Βαθμολογία
Ομάδα |
Βαθμ |
Αγων |
Νικ |
Ηττ |
Μηδ |
Πόντοι |
|
Α.Σ. ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. |
14 |
7 |
7 |
0 |
0 |
491 |
272 |
ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ |
12 |
7 |
5 |
2 |
0 |
429 |
343 |
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ |
12 |
7 |
5 |
2 |
0 |
390 |
317 |
ΓΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ |
11 |
7 |
4 |
3 |
0 |
381 |
340 |
Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. |
11 |
7 |
4 |
3 |
0 |
391 |
372 |
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
9 |
7 |
2 |
5 |
0 |
315 |
422 |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ |
8 |
7 |
1 |
6 |
0 |
337 |
506 |
Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. |
7 |
7 |
0 |
7 |
0 |
338 |
500 |
Στο 2ο γύρο θα συνεχίσουν οι 5 πρώτες ομάδες με γηπεδούχο την ομάδα που στο πρώτο γύρο ήταν φιλοξενούμενη
Πρόγραμμα Β΄ Γύρου Πρωταθλήματος Παίδων
Μετά το τέλος του πρώτου γύρου θα προκριθούν στον επόμενο οι 5 πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.
Το πρόγραμμα του β΄ γύρου έχει ως εξής:
1η Αγωνιστική
2-5
3-4
Ρεπό: 1
2η Αγωνιστική
4-2
5-1
Ρεπό: 3
3η Αγωνιστική
1-4
2-3
Ρεπό: 5
4η Αγωνιστική
3-1
4-5
Ρεπό: 2
5η Αγωνιστική
1-2
5-3
Ρεπό: 4
ΣΗΜ.: Όπου 1 ο πρώτος κάθε ομίλου στο τέλος του πρώτου γύρου., 2 ο δεύτερος κ.ο.κ.
Πρωτάθλημα Κορασίδων (8η Αγωνιστική)
Αγώνας |
Σκορ |
ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ - ΠΑΟΚ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ |
20 – 0 α.α. |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ |
63-38 |
ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ. - ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
72-16 |
Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. - ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ |
53-22 |
ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ - ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ |
82-19 |
Βαθμολογία
Ομάδα |
Βαθμ |
Αγων |
Νικ |
Ηττ |
Μηδ |
Πόντοι |
|
Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. |
15 |
8 |
7 |
1 |
0 |
361 |
226 |
ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ. |
14 |
7 |
7 |
0 |
0 |
431 |
180 |
ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ |
13 |
8 |
5 |
3 |
0 |
431 |
343 |
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ |
12 |
8 |
4 |
4 |
0 |
311 |
294 |
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. |
11 |
6 |
5 |
1 |
0 |
372 |
244 |
ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ |
11 |
7 |
4 |
3 |
0 |
238 |
255 |
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ |
10 |
8 |
3 |
4 |
1 |
252 |
298 |
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
10 |
8 |
2 |
6 |
0 |
224 |
349 |
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠΣ |
9 |
8 |
1 |
7 |
0 |
184 |
455 |
ΠΑΟΚ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ |
0 |
8 |
0 |
0 |
8 |
0 |
160 |
Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου (εξ΄ αναβολής)
15:45 Αρίων-Απόλλων
Πέμπτη 4 Ιανουαρίου (εξ΄ αναβολής)
Απόλλων- Άργος
Επόμενη αγωνιστική
ΔΑΚ Ι.ΣΚΑΡΚΑΛΑ |
ΠΑΟΚ ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. |
0 - 0 |
ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ |
ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ |
0 - 0 |
ΚΓ ΕΛΙΜΕΙΑΣ |
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ - ΑΣ ΑΡΓ. ΟΡΕΣΤΙΚΟ |
0 - 0 |
ΔΑΚ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ |
ΑΣ ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ - ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛ. |
0 - 0 |
ΔΑΚ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ |
ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ ΑΠ - Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. |
0 - 0 |
Πρωτάθλημα Νεανίδων (εξ΄ αναβολής)
Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου
12:00 Ηρακλής- Απόλλων