Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της vasilis

Εύκολο απόγευμα είχε η Α.Ε.ΚΟΖΑΝΗΣ

A.E.KOZANHΣ - ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ 4-2

Εύκολο απόγευμα είχε η Α.Ε.ΚΟΖΑΝΗΣ κερδίζοντας την νεανική και γυμνασμένη ομάδα του ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ με 4-2 μένοντας στην 2Η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Ε.Π.Σ.ΚΟΖΑΝΗΣ, και πλέον  σκέφτεται μόνο το παιχνίδι για το ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ την Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ  20-04-2011 στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ  με αντίπαλο τον Α.Σ.ΘΕΣΠΡΩΤΟ πιστεύοντας να κάνει την έκπληξη και να περάσει από μια πολύ δύσκολη έδρα μιας ομάδας που πρωταγωνιστεί στον 3Ο όμιλο της Δ'ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.

Τo παιχνίδι στο Στρατιωτικό γήπεδο κύλισε με πολλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες και με ένα ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ εξαιρετικό να παίζει στα ίσια την Α.Ε.ΚΟΖΑΝΗΣ να χάνει ευκαιρίες, μια ομάδα πολύ γυμνασμένη, με ταυτότητα μέσα στο γήπεδο, άλλωστε ο προπονητής της ομάδας Δ.ΑΛΙΑΤΙΔΗΣ είναι λάτρης του επιθετικού ποδοσφαίρου, έχει κάνει εξαιρετική δουλειά με πολλούς νεαρούς παίκτες, που σίγουρα το μέλλον τους ανήκει.

Από την άλλη μεριά

μια δυνατή Α.Ε.Κ. με πολλές αλλαγές στην σύνθεσή της, να μην επηρεάζετε από τον γκολ που δέχτηκε μόλις στο 8'λεπτό της αναμέτρησης, να βάζει την μπάλα κάτω να παίζει έξυπνα στο χώρο του κέντρου, και μέσα σε 20'λεπτά να γυρίζει το παιχνίδι υπέρ της δείχνοντας ότι μόνο τυχαία δεν είναι η πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα δίνοντας την ευκαιρία στον ΜΑΚΗ ΜΑΛΟΥΤΑ να χρησιμοποιήσει και παίκτες με λιγότερο χρόνο συμμετοχής.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ (Α'ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Στο 8'λεπτό της συνάντησης μετά από ανεπιτυχές διώξιμο της μπάλας από τον ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟ για τους γηπεδούχους ο ΣΑΜΑΡΑΣ του Καρυοχωρίου με πολύ όμορφο σουτ μέσα από την μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει ΜΟΥΣΤΑΚΑ και να κάνει το 0-1 παγώνοντας το  Στρατιωτικό γήπεδο. Μετά το πρώτο σόκ για τους γηπεδούχους στο 14'λεπτό της συνάντησης ωραίο απευθείας φάουλ του ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ να αναγκάζει τον τερματοφύλακα ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ σε εξαιρετική  απόκρουση. Στο 15' λεπτό της συνάντησης καταχτυπημένο κόρνερ του ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ ωραία κεφαλιά του ΧΙΝΤ απόκρουση του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων σε κόρνερ πίεση της Α.Ε.Κ. καρποφόρησε στο 16' λεπτό της συνάντησης όταν μετά από όμορφη σέντρα του ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ από αριστερά ο ΑΡΑΓΙΑΣ με ένα δύσκολο γυριστό σουτ  στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ισοφαρίζοντας σε 1-1.Από το σημείο εκείνο και ύστερα ξεκίνησε ο επιθετικός μονόλογος  της Α.Ε.Κ. και στο 27΄λεπτό του αγώνα μετά από μια εξαιρετική κούρσα του ΧΙΝΤ από αριστερά με ωραίο σουτ  να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων και να κάνει το 2-1 για την Α.Ε.Κ. Στο 31' λεπτό της συνάντησης ήταν η σειρά του ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΥ που με εξαιρετικό απευθείας  φάουλ να στέλνει στο''παραθυράκι'' της εστίας την μπάλα και να κάνει το 3-1 για τους γηπεδούχους που όσο περνούσε η ώρα γινόταν καλύτεροι πολύ όμορφες ενέργειες να απειλούν συνέχει την εστία του ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ. Στο 33' λεπτό της συνάντησης μετά από εξαιρετική μπαλιά ''τρύπα'' του 16χρονου ΖΑΜΠΑΚΑ Π. για τους γηπεδούχους ο ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ με σουτ κάνει το 4-1 δείχνοντας ότι θα είναι ένα εύκολο απόγευμα. Στο 35' λεπτό της συνάντησης μετά από λάθος εκτίμηση του ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ο ΝΙΚΟΛΛΙ για τους φιλοξενούμενους με πολύ ωραίο πλασέ κάνει το 4-2 και να δίνει άλλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

(Β'ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Πιο δυνατά μπήκε στο 2Ο ημίχρονο η ομάδα του ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ και στο 57'λεπτό της συνάντησης ο ΝΙΚΟΛΛΙ εξαπολύει δυνατό σουτ  η μπάλα όμως φεύγει άουτ από τα δοκάρια του ΜΟΥΣΤΑΚΑ. Ο επιθετικός μονόλογος συνεχίστηκε για τους φιλοξενούμενους  και στο 68' λεπτό της συνάντησης ο ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ που μόλις είχε περάσει ως αλλαγή έπιασε ωραίο πλασέ αλλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ. Στο 77΄ λεπτό της συνάντησης ο ΄΄σπεσιαλίστας΄΄ στα φάουλ ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ εκτελεί απευθείας αλλά ο ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ αποκρούει με υπερένταση. Άλλες αξιόλογες ευκαιρίες δεν έγιναν το παιχνίδι τελείωσε με 4-2 για τους γηπεδούχους που διατηρούνται στην 2Η θέση και την ομάδα του ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ να περιμένει βασανιστικά το πόσες ομάδες θα πέσουν από την Δ΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ για να δει εάν παραμείνει ή όχι στην Α'ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.

Α.Ε.ΚΟΖΑΝΗΣ(ΜΑΛΟΥΤΑΣ) ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ,ΠΟΣΙΝΑΚΙΔΗΣ,ΡΗΝΙΩΤΗΣ,ΑΡΑΓΙΑΣ,ΖΙΑΓΚΑΣ (61'ΡΕΒΒΑΣ),ΚΙΟΥΛΤΖΗΣ,ΖΑΜΠΑΚΑΣ,ΧΙΝΤ,ΣΑΛΟΝΙΚΙΔΗΣ (85'ΖΑΧΑΡΙΑΣ),ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ,ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ (62'ΝΙΚΚΟΥ).