Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της magda

Ερμής Ασβεστόπετρας - Α.Ε Κοζάνης 0-2

Πολύ καλό το σημερινό φιλικό παιχνίδι μεταξύ του ΕΡΜΗ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ και της Α.Ε.ΚΟΖΑΝΗΣ το οποίο διεξήχθει στο γήπεδο ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ μέσα σε ωραίο κλίμα και σε αθλητικά πλαίσια  με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στα μισά της προετοιμασίας τους ....

πολύ κουρασμένες  αλλά να προσπαθούν και να βγάζουν πολύ ωραίες φάσεις μπροστά απο τους δύο τεματοφύλακες.
Σήμερα όμως η ομάδα της Α.Ε.ΚΟΖΑΝΗΣ ήταν σαφώς καλύτερη απο την γηπεδούχο πήρε απο την αρχη τον έλενγχο του παιχνιδιού,πολύ καλά διαβασμένη και με διαφορετικό αγωνιστικό πρόσωπο σε σχέση με το παιχνίδι του ΒΕΛΒΕΝΤΟΥ την περασμένη ΚΥΡΙΑΚΗ με καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας και με  μεγάλη πίεση στο κέντρο κατάφερε να φύγει νικήτρια με σκορ 2-0,με γκολ των ΛΙΑΜΗ ΜΑΚΗ στο 36 λεπτο με πολύ δυνατό σούτ έξω απο την περιοχή του τερματοφύλακα του ΕΡΜΗ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ ,και του ΡΕΒΒΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ στο 73 λεπτό της συνάντησης με ωραίο πλασέ μέσα απο την μικρή περιοχή.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Δ/Σ ΤΗΣ Α.Ε.ΚΟΖΑΝΗΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ   ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΨΟΓΗ ΚΑΑΙ ΑΡΤΙΑ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΠΟΥ ΠΑΡΕΙΧΑΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ Α.Ε.ΚΟΖΑΝΗΣ ΚΑΙ ΔΕΣΜΕΥΕΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΝΑ ΠΡΑΞΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΩΣ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ.