Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της

Ήττα για τον Πάο Κοζάνης με πολλά παράπονα κατά της διατησίας

Aίαντας Αμυνταίου-Πάο Κοζάνης 67-58

Κάνοντας τη χειρότερη φετινή εμφάνιση του ο Πάο Κοζάνης ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Αίαντα Αμυνταίου, που εκμεταλλεύτηκε τις κακές επιλογές σε άμυνα και επίθεση,αλλά και την αδιαφορία ορισμένων. Ο Πάο  ξεκίνησε νωθρά  στη συνέχεια προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι αλλά μάταια γιατί δεν είχε υπολογίσει μία διατησία που υπήρχε μέσα στο γήπεδο μόνο για τους γηπεδούχους.

Το ημίχρονο έληξε 33-25 υπέρ του Αίαντα.Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πάο Κοζάνης προσπαθόυσε να περάσει μπροστά στο σκορ αλλά μάταια.Μόλις το σκορ έφτανα σε διαφορά μικρότερη των 3 πόντων οι διατητές εφεύραν αντιαθλητικά φάουλ και τεχνικές ποινές με το σκορ 46-42.Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο τέταρτο δεκάλεπτο που με τη διαφορά στους 4 πόντους οι διατητές δίνουν ανύπαρκο φάουλ και μάλιστα αντιαθλητικό και  στη συνέχεια χωρίς λόγο δίνουν 2 τεχνικές ποινές με συνέπεια ο Αίαντας να πάει στις βολές και να ρίξει 6 βολές και με την κατοχή της μπάλας δικιά του.Το τελικό 67-58 διαμορφώθηκε από άλλους παράγοντες και όχι από τους παίκτες.

Δεκάλεπτα:10-13,33-25,46-42,67-58

Παο Κοζάνης:(Ματσαρίδης): Ματσαρίδης 6(1),Γκουντιός 12,Παγκαρλιώτας 13(1),Μπαλαμπανίδης 5,Καλατζόπουλος,Βαξεβάνος 3(1),Σαββούδης,Γκανάης,Ψαλίδας,Ζιάβρας 4,Κολομπακης,Κατσικαρώνης 15

Αίαντας Αμυνταίου:():Κοσμίδης 19(2),Φωτιάδης 3(1),Γαναργελίδης,Τόϊτος,Γαργάνης 10(1),Πετρουσιάνης,ΜαρουμίδηςΤσαμπασίδης 3(1),Μυλωνάς 2,Σπυρόπουλος 18(4),Αναστασιάδης,Τζήγας 12,