Νήαρ Ηστ

Διπλή ήττα για Πανναξιακό

Με ήττες συνδυάστηκαν και τα δύο φιλικά παιχνίδια που έδωσε στο λεκανοπέδιο ο Πανναξιακός, στο πλαίσιο της προετοιμασίας του για τη νέα χρονιά. Οι νησιώτες θα αγωνιστούν για πρώτη φορά στην ιστορία τους στις εθνικές κατηγορίες, συγκεκριμένα στο 2ο Όμιλο Νότου της Γ’ Εθνικής. Το προηγούμενο διάστημα βρέθηκαν στην πρωτεύουσα για φιλικά, στο πλαίσιο της […]

Πήρε το «θρίλερ» και τη διαφορά ο Αετός

ethnikos-doukas basketΟ Αετός νίκησε 97-90 τον Ιωνικό Νικαίας στο μεγάλο ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής και κάλυψε τη διαφορά του πρώτου αγώνα. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του ματς στο μεγαλύτερο μέρος του, αλλά ο Ιωνικός Νικαίας με αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο λίγο έλειψε να πάρει το ματς καθώς με τρίποντο του Βιδάλη, ο οποίος κέρδισε και φάουλ, έκανε το 82-82, αλλά αστόχησε στη βολή και έτσι το ματς οδηγήθηκε στο έξτρα πεντάλεπτο. Στην παράταση, όμως, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και έφτασαν στη μεγάλη νίκη με 97-90 και κάλυψαν ταυτόχρονα το -1 του πρώτου παιχνιδιού.