Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ- 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
O ΠΑΟΚ Δυτικής Μακεδονίας πραγματοποίησε καλή εμφάνιση αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει τη νέα ήττα από τον ΑΟ Σερρών στην έδρα του.
Στα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχωρίζει η νίκη του Ρυσίου επί του Ολυμπιακού Βόλου, ένα αποτέλεσμα που βάζει φωτιά στη μάχη για τη 2η θέση.
Τα αποτελέσματα:
Ολυμπιάδα Λάρισας– Κομοτηνή 38-57
Τιτάνες Δράμας – ΜΕΝΤ 76-45
ΠΑΟΚ Δυτ. Μακεδονίας – ΑΟ Σερρών 44-62
Αναγέννηση Ρυσίου – Ολυμπιακός Β. 61-54
Πυλαία – Πράσινη Γωνιά Τρικάλων 69-38
Μ. Αλέξανδρος Εχέδωρου– Παναθλητικός 45-57
Ολυμπιάδα Λάρισας - Κομοτηνή 38-57
Διαιτητές: Δαμίγος - Μουντζούρης.
Τα δεκάλεπτα: 13-9, 19-29, 27-43, 38-57.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γεωργοπούλου): Νταουντάκη, Καψοκόλη 12, Διμήρη, Αγαγιώτη, Κυριτσάκα 9, Παπαθωμά 2, Σκαρλή 7(1), Σολωμού 6, Νταναβάρα, Μαγδαλιανίδου, Τιτοπούλου, Μάνθου 2.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Κουκοβίνος): Στάνη 10, Μπακοπούλου 1, Σεβδυνίδου 18(3), Τσακίρη Α. 6, Τσακίρη Χ. 4, Λιούρτα Ε. 8, Λιούρτα Χ., Κεχαγιά 7, Δοκούτση, Ψυλλάκη 3.
Μ. Αλέξανδρος Εχέδωρου - Παναθλητικός 45-57
Διαιτητές: Σπανός - Τζιόπανος.
Τα δεκάλεπτα: 7-18, 23-38, 39-47, 45-57.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧ. (Σαμακοβλής): Θωμά, Μπασματζίδου 15, Ριτζαλέου 5(1), Τζαβέλλα, Γιοσμά, Κουτσογκίλα, Κεσόγλου 5, Λάλου 10.
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Σαμαρά 5 (1), Αναστασιάδου 2, Ιγνατίου 8, Κυριακού 9, Τσαμπούρη 16 (1), Χαιριστανίδου 14, Ταρπάγκου 6, Γιαρένη 4.
ΠΑΟΚ Δυτικής Μακεδονίας - Σέρρες 44-62
Διαιτητές: Κατσιάνης - Αργυροπούλου.
Τα δεκάλεπτα: 5-14, 16-25, 28-50, 44-62.
ΠΑΟΚ ΔΥΤ. ΜΑΚ. (Σακαλής): Αντωνιάδου, Βακουφτσή 21, Βαρδάκα 2, Τούνα 7, Παπαδοπούλου, Σάββα, Δεληπάλα 7, Τζιούτζα 6, Τριανταφύλλου, Τανάγια, Καψή 1.
ΣΕΡΡΕΣ (Κηρύκος): Τόγα 14, Χωλοπούλου 8, Διαμαντίδου 1, Ουζούνη 10, Τζιαμπάζη 18 (4), Καρατζά 8, Δεινοπούλου 3, Παπαδοπούλου.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου - Ολυμπιακός Βόλου 61-54
Διαιτητές: Ελευθεριάδης - Μυσιρλής.
Τα δεκάλεπτα: 21-15, 30-28, 42-41, 61-54.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Διαβολεμένου): Μαραγκού, Γιανάτση 8 (2), Γιαννοπούλου 24, Μούρτου 2, Κιζιρίδου 2, Μύρβαλη 6, Ταυροπούλου 4, Ρούσου 15 (1).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Μαυρομιχάλης): Κυριατζίδου 8 (1), Σουλτάνη, Μαρίνου 19 (2), Κουφογιάννη 4, Καραμπατζάκη 23, Ζήτη, Θανασούλη, Πυλαρινού.
Πυλαία - Πράσινη Γωνιά 69-38
Διαιτητές: Παπαγερίδης - Βόρδος.
Τα δεκάλεπτα: 12-11, 33-15, 44-28, 69-38.
ΠΥΛΑΙΑ (Κατσής): Μπαλλά 2, Όρλιακλη 1, Νότη 29 (3), Δημητρακοπούλου 4, Καζαντζίδου 7 (1), Ζόγκα 6, Λίτσου 8 (2), Παπαδάκη 10, Αναγνώστου 2.
ΠΡΑΣΙΝΗ ΓΩΝΙΑ (Τσακνή): Καπνιά, Τσουτσουμπή, Κοματσιούλη 12, Αλεξίου 2, Αλεξοπούλου 11 (1), Καρδούλα 3 (1), Γιασεμή 6 (1), Βουγιούκα 4.
Τιτάνες Δράμας - ΜΕΝΤ 76-45
Διαιτητές: Κατσιάνης - Αργυροπούλου.
Τα δεκάλεπτα: 21-6, 40-18, 53-33, 76-45.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γαϊτάνης): Γαϊτάνη Ε., Αμαραντίδου, Κανταρά 5 (1), Κεσεσίδου 2, Ηλιάδου, Γιαντσιώρη 11, Πελτέκη 21 (3), Κουτούση 26, Γαϊτάνη Α. 1, Κυριακίδου, Σταμπουλίδου10 (1).
ΜΕΝΤ (Χαρατσάρης - Νασάγκας):Τρύφωνος, Ζωγράφου 4, Κοκκίνου 1, Τόσκα 12, Μπάμπικερ 14, Κιλέ 6, Κουλακιώτη 3, Αυγερινού 5, Δραγκόλα.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(Σε 12 αγώνες)
1. Παναθλητικός 24 12-0 803-551
---------------------------------------------------------------------------
2. Ολυμπιακός Β. 22 10-2 924-597
----------------------------------------------------------------------------
3. Αναγέννηση Ν.Ρ. 21 9-3 721-592
4. Τιτάνες Δρ. 21 9-3 788-4535
5. Πυλαία 20 8-4 726-601
6. Α.Ο. Σερρών 18 6-6 624-674
7. Κομοτηνή 18 6-6 629-624
8. Μ. Αλέξανδρος Εχέδωρου 17 5-7 595-670
9. ΜΕΝΤ 16 4-8 580-663
------------------------------------------------------------------------------
10. Πράσινη Γωνιά 14 2-10 547-812
11. Ολυμπιάδα Λάρισας 13 1-11 591-765
12. ΠΑΟΚ Δυτ. Μακεδονίας 11 0-11 404-838
* Ο ΠΑΟΚ Δυτ. Μακεδονίας έχει έναν μηδενισμό
Επόμενη Αγωνιστική
Πράσινη Γωνιά Τρικ. – Μ. Αλέξανδρος Εχ.
Ολυμπιακός Β. – Πυλαία
ΑΟ Σερρών – Αναγέννηση Ρυσίου
ΜΕΝΤ – ΠΑΟΚ Δυτ. Μακεδονίας
Κομοτηνή – Τιτάνες Δρ.
Παναθλητικός – Ολυμπιάδα Λάρισας