Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της vasilis

3/11/12 5η Αγωνιστική Α.Ε. Άνω Κώμης - Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής 0-2 και το 5 στα 5

Εύκολο αποδείχτηκε το σημερινό απόγευμα για το ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής, καθώς πήρε τη νίκη με 0-2 μέσα στον Κρόκο απέναντι στην νεοφώτιστη ομάδα της Άνω Κώμης. Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του ΜΑΠΣ πίεσε αρκετά δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες, αλλά από τη μία ο βαρύς αγωνιστικός χώρος , από την άλλη η αστοχία των παικτών και τέλος η καλή απόδοση του Τάκου κράτησαν το σκορ σε χαμηλά επίπεδα και συγκεκριμένα στο 0-1.Το γκολ του πρώτου ημιχρόνου το πέτυχε ο Φλώρος Στ. στο 17’ με κοντινό πλασέ σε τετ α τετ μετά από πάσα του Κωνσταντινίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, αν και ο έλεγχος του παιχνιδιού παρέμεινε στα πόδια των φιλοξενούμενων. Το 0-2 ήρθε στο 54’ μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ από το συνήθη ύποπτο Καλημέρη. Μετά το 0-2 ο προπονητής του ΜΑΠΣ Καλαμπούκας Γ. έκανε 3 αλλαγές θέλοντας να ξεκουράσει κάποιους παίκτες για την επόμενη αγωνιστική, καθώς θα είναι ένα παιχνίδι πρωτοπόρων ανάμεσα στην ομάδα του ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής και του Αίαντα Μικροβάλτου.

Στο γήπεδο προσήλθε πολύς κόσμος και από τις δύο ομάδες μιας και ο καιρός το επέτρεψε.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Κωτσίδη και των βοηθών του κ. Χονδροματίδη,κ. Μπέλτσου.

Α.Ε. Άνω Κώμης( Τσέπουρας Γ.): Τάκος Κ., Γκιάτας, Πάντζιος Ζ., Χασιώτης, Τάκος Α.(65’ Νταζάνης), Μαυρομάτης, Τσιμπούρας, Παλαμάς Δ.(70’ Τσιδημόπουλος), Τσιανάκας, Παλαμάς Ι., Πάντζιος Α.

Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής( Καλαμπούκας Γ.): Καραλίγκας, Καλαμπούκας Ιωάν, Λιόγας Δημ., Φλώρος Ευάγγ, Μαρκόπουλος, Χαραλαμπίδης(74’Τσιφτσής), Φλώρος Στ., Καλημέρης, Καλαμπούκας Ζ., Ευαγγελόπουλος (80’ Γρίβας), Κωνσταντινίδης(80’ Καλαμπούκας Δήμ.),
Στην αποστολή ακόμα ήταν: Σκέτας, Ζάμκος, Λαμπρόπουλος Δημ., Στάθης.
Το 0-2 από την απευθείας εκτέλεση του Καλήμερη: