Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της vasilis

Η Σιάτιστα πήρε τους 3 βαθμούς από τους Δαναούς

Σ' ένα κάκιστο παιχνίδι από πλευράς γηπεδούχων η ΣΙΑΤΙΣΤΑ κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη σωρεία λαθών τόσο της αμυντικής όσο και της μεσαίας γραμμής των ΔΑΝΑΩΝ και να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 αλλά και π'αλι ήταν εκτός παιχνιδιού. Μ ε δύο κάθετες μπαλιές των φιλοξενουμένων και ισάριθμα γκόλ έσβησε κάθε ελπίδα για κάτι καλύτερο από πλευράς γηπεδούχων. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 4-2 και να περιμένουν απλά τη λήξη. Ο διαιτητής ΔΡΑΓΏΓΙΑΣ όμως είχε άλλη άποψη,5΄πριν τελειώσει  από το πουθενά επινόησε  πέναλτι σε μία φάση που δεν διαμαρτυρήθηκαν  ούτε καν οι φιλοξενούμενοι.΄Σ' ένα παιχνίδι που δεν ακούστηκε το παραμικρό ο διαιτητής κατάφερε να τραβήξει τα βλέμματα πάνω του και να γίνει ο διακρηθέν του αγώνα. ΛΙΓΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 'ΑΡΧΟΝΤΕΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ' .