Παναθλητικός-ΟΑ Χανίων 51-69: Δεν αστειεύτηκε στην επανάληψη!

Εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα των Χανίων στην έδρα του Παναθλητικού για την 2η αγωνιστική του δεύτερου γύρου της Α1 ΓυναικώνΜε αυτή τη νίκη η ομάδα των Χανίων σκαρφάλωσε στη πρώτη πεντάδα ενώ ο Παναθλητικός παραμένει στις τελευταίες θέσεις παλεύοντας για την παραμονή

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις φιλοξενούμενες να μπαίνουν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και να προηγούνται με 19-11 με πρωταγωνίστριες τις Haines και Κονιάλη. Ο Παναθλητικός έψαχνε μια αξιόπιστη επιθετική λύση όμως τα Χανιά διατηρούν αυτά τα μικρά προβαδίσματα μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (23-30). Στο δεύτερο μέρος το επιμέρους 9-21 των φιλοξενούμενων δεν άφηνε περιθώρια αμφισβήτησης. Τα Χανιά έτσι προηγήθηκαν με +19 (32-51) και ουσιαστικά το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.

Πρώτη σκόρερ για τις νικήτριες ήταν η Akl με 20 πόντους και 5 ριμπάουντ ενώ από πλευράς γηπεδούχων διασώθηκε η Williams με 20 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 11-19, 23-30, 32-51, 51-69.