Α' ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΕ Καισαρειάς - Δόξα Βερμίου Πύργων 0-1

Μεγάλο διπλό για την Δόξα Βερμίου Πύργων.

Σε ένα ματς "ο θάνατος σου ή ζωή μου", η Δόξα Βερμίου Πύργων πήρε την νίκη δια πυρός και σιδήρου. Μία νίκη που άξιζε πέρα για πέρα αφού το τελικό σκορ 0-1 αδικεί την Δόξα Βερμίου.

Η ομάδα του Βαγγέλη Καραγεωργίου παίζοντας σε ένα δύσκολο - λόγω βροχής - αγωνιστικό χώρο έδειξε χαρακτήρα και πήρε το τρίποντο. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με υπεροχή της Δόξας που όμως δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Ημίχρονο 0-0.

Στο 55'λεπτο η Δόξα είχε δοκάρι σε τετ α τετ του  Σιδηρόπουλου Χάρη. Στην συνέχεια η Δόξα χάνει την μία ευκαιρία μετά την άλλη για γκολ και στο 75'λεπτο ο Νίκου Γιώργος με κεφαλιά 'ψαράκι' κάνει το 0-1 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Η νίκη αυτή απομάκρυνε την ομάδα των Πύργων από τις θέσεις του υποβιβασμού σκορπίζοντας χαρά τους φιλάθλους της ομάδας.