Γ’ Εθνική: Με νίκη εκτός έδρας έκλεισε τη χρονιά ο Φούφας - Χωρίς να ιδρώσει το τρίποντο ο Εορδαϊκός - αποτελέσματα

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε την παρθενική του εμφάνιση στη Γ’ Εθνική ο Μακεδονικός Φούφα. Οι παίκτες του Γιώργου Παπακώστα, μετά από πολύ καλή  εμφάνιση πήραν την νίκη, μέσα στη Δόξα Προσκυνητών με σκορ 1-2.

Ο Μακεδονικός προηγήθηκε στα τελευταία λεπτά του α’ ημιχρόνου  0-2, με γκολ του Τσικόπουλου και του Ρωμαίου.
Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο  52', 1-2 με γκολ του Βάσκου. Ο Μακεδονικός μετά το 1-2, είχε δύο δοκάρια.
Ένα δοκάρι είχε και η Δόξα.
Οι άνθρωποι του Μακεδονικού ευχαριστούν την Δόξα Προσκυνητών για την άψογη φιλοξενία που παρείχαν στην αποστολή!
Ο Εορδαϊκός πήρε το τρίποντο χωρίς να ιδρώσει, αφού η ΑΕΠ αποχώρησε από το πρωτάθλημα.