Γ’ ΕΠΣΚ: Εύκολο τρίποντο για το Δροσερό

Ατρόμητος Δροσερού – Άρης Καλονερίου 3-0
Εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του Δροσερού με αντίπαλο την ομάδα του Άρη Καλονερίου στο εντός έδρας παιχνίδι με 3-0.
Η ομάδα του Πορφύρη Βουταλή έπαιξε καλό ποδόσφαιρο ιδίως  στο δεύτερο ημίχρονο όπου έχασε πολλές ευκαιρίες, για να αυξήσει το σκορ.

Από την άλλη η ομάδα του Καλονερίου δεν έδειξε τίποτα το αξιόλογο εκτός από δυο τρεις φάσεις.
 Αξιοσημείωτο είναι ότι σημειωθήκαν 3 γκολ πολλές ευκαιρίες, και 4 δοκάρια,(3 για το Δροσερό και 1 για το Καλονέρι).
Φάσεις και γκολ
 4΄ευκαιρια για το Καλονέρι σε σουτ του Τσαούση απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
Δυο λεπτά αργότερα έχουμε την εκτέλεση φάουλ από πλευράς Δροσερού με τον Βογιατζή απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
 30΄το πρώτο δοκάρι για την ομάδα του Δροσερού σε σουτ του Ξυνού.
40΄ το 1-0 για το Δροσερό όταν σε εκτέλεση φάουλ του Κάλφα Τρύφου, η μπάλα πήγε στην περιοχή, εκεί έπιασε το σουτ ο Καλόγηρος, και ενώ την έλεγχε ο τερματοφύλακας αυτή έφυγε μέσα από τα χεριά του κι  έγινε το 1-0.
51΄ ευκαιρία για το Δροσερό με τον Καλόγηρο όταν το σουτ κατέληξε άουτ.
54΄ Νέο δοκάρι για το Δροσερό  σε σουτ του Κάλφα Τρύφου.
57΄Ευκαιρια για το Καλονέρι σε κεφάλια του Γκρέζιου λίγο άουτ.
68΄ Διπλή ευκαιρία για το Δροσερό, πρώτα σε φάουλ του Κάλφα Τρύφου απέκρουσε ο τερματοφύλακας, στην επαναφορά πήρε το ριμπάουντ ο Ξυνός που έκανε νέο σουτ αλλά απέκρουσε και πάλι ο τερματοφύλακας.
 Δυο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 70΄ είχαμε νέα ευκαιρία για το Δροσερό όταν σε σέντρα του Πούλιου, αυτή έφτασε στον Πολυχρονίδη, που έκανε το πλασέ αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
75΄Το τρίτο δοκάρι για το Δροσερό σε σουτ του Πούλιου.
82΄Το 3-0 για το Δροσερό, με τον Τσάκο, μετά από το ριμπάουντ που πήρε σε σουτ του Καλόγηρου και ασθενής απόκρουση του τερματοφύλακα.
 85΄ Ευκαιρία για το Δροσερό σε σουτ του Περτσίλη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. 90΄ Έχουμε το δοκάρι για το Καλονέρι, με τον Μουστάκα μετά από   απευθείας εκτέλεση κόρνερ.