Β' ΕΠΣΚ: Μεγάλο διπλό της Αιανής (βίντεο)

Αστραπή Κλείτου - Αλιάκμων Αιανής 2-3 Νίκη με ανατροπή αλλά και με δέκα παίκτες πέτυχε η Αιανή μέσα στον Άργιλο με αντίπαλο το μέχρι πριν τον αγώνα  πρωτοπόρο Κλείτος.  Οι γηπεδούχοι καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκα ν 1-0 με γκολ του Κουλουκίδη . Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ψυχωμένα έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους και ισοφάρισαν  μ ένα πολύ όμορφο γκολ του Καραγιώργου. Στη συνέχεια ο σκόρερ της Αιανής αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, αλλά αυτό δεν σταμάτησε την φόρα των φιλοξενούμενων που με γκολ του Κουτσογεωργόπουλου και του Πουταχίδη έφεραν τούμπα το ματς. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν  σε 2-3 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι  του Κουλουκίδη.