Β’ ΕΠΣΚ: Εξάσφαιρος ο Μακεδονικός Σιάτιστας (βίντεο)

Μακεδονικός Σιάτιστας – Ανθότοπος 6-0
Χωρίς να ανεβάσει στροφές ο Φ.Σ. Μακεδονικός Σιάτιστας πήρε τους τρείς βαθμούς από τον ουραγό Ανθότοπο που σε κανένα σημείο δεν μπόρεσε να απειλήσει την ομάδα του Φ.Σ. Μακεδονικού.
Στο 7’  ο Παπαρίζος μπήκε μόνος και ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα του Ανθότοπου το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Ζιώγος Δ. κι έκανε το 1-0.

Στο 14’ ωραία πάσα από πλάγια του Ζιώγου Δ. μόνος ο Παπαρίζος  2-0, σκορ που έκλεισε και το Α' ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ανθότοπος παρέδωσε τα όπλα και ο Φ.Σ. Μακεδονικός Σιάτιστας μόλις στο 50" με τον Μπούρτζο Π. έκανε το 3-0, στο 55" ο Ζιώγος Δ. το 4-0
Στο 67’  ο Μπούρτζος Μ. το 5-0, και στο 73’ το τελικό 6-0 με τον Μπούρτζο Π.
Χαμένες ευκαιρίες από τον Ντέρο Α. που σε δύο περιπτώσεις στο 60" και στο 85" σε τετ α τετ ο τερματοφύλακας του Ανθότοπου δεν τον άφησε να σκοράρει.
Ευκαιρίες ακόμα είχε και  με το ο Ζιώγο  Δ. που θα μπορούσε να κάνει χατ τρικ αλλά στο 47’  και στο 49’ οι αμυντικοί έδιωξαν πάνω από την γραμμή και στο 81’  σε διπλή φάση, πρώτα με τον Ζαγκουνίνο στο δοκάρι και στην συνέχεια ο Στεργίου Θ. πάνω στο τερματοφύλακα...