PATELAKERS GATE 69: ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ εναντίων ΟΛΩΝ!!!

Σε ένα επεισοδιακό ματς ο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ μας έφυγε αλώβητος από την έδρα της Αχλαδας με σκορ 2-3.Η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένα στο γήπεδο και έτσι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 9' με γκολ το οποίο ήταν πεντακάθαρα οφσάιντ.Στο 28'της αναμέτρησης ο γηπεδούχος έκανε το 2-0 με εξαιρετικό σουτ.Από κει και πέρα ξεκίνησε το Ροντέο.Στο 31' ποδοσφαιστής της ομάδας μας δέχτηκε κεφάλια εκτός φάσης με τον διαιτητή να κλείνει τα μάτια.

Στο 34' η ομάδα μας μείωσε με τον Μαριορίδη ώσπου έφτασε το 40λεπτο και δεχτήκαμε δείγματα ποδοσφαιρικού πολιτισμού με τους γηπεδούχους να χτυπάνε ποδοσφαιριστή μας, παίχτης των γηπεδούχων έκανε σπριντ 40 μέτρων ρίχνοντας γροθιά στον ποδοσφαιριστή μας (διαιτητής- επόπτης έπνιξαν την κόκκινη κάρτα) , ώσπου έφτασαν και οι ενισχύσεις από τον πάγκο από αναπληρωματικούς, προπονητές κτλ που μπήκαν στο περιστατικό να χτυπήσουν και αυτοί λίγο (άψογη φιλοξενία).Σκορ ημιχρόνου 2-1.Στο δεύτερο μέρος ο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ μας μπήκες ψυχωμενος και απόφασισμενος για ανατροπή.Στο 52'ο Μητρεγκολ έκανε το 2-2 και έφερε το ματς στα ίσια.Στο 62' σουτ φωτοβολιδα του Σιμεωνιδη η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό του Ακρίτα και καταλήγει στα δίχτυα. Ο βοηθός που δεν είχε δει το γκολ οφσάιντ των γηπεδούχων είδε την μπάλα ότι κόντραρε σε επιθετικό μας, σήκωσε οφσάιντ και ακύρωσε ολοκαθαρο γκολ (πιθανή μυωπία με αρκετούς βαθμούς αστιγματισμου, προτείνουμε εξέταση από οφθαλμίατρο).Ο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ μας πλέον πήρε τα ηνία του παιχνιδιού και συνέχισε να δημιουργεί φάσεις.Στο 76 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τιμωρήθηκε το αντιπαθητικό παιχνίδι και βγήκε η κόκκινη κάρτα για παίχτη της Αχλαδας.Στο 82' χρυσή αλλαγή με τον Μπαμπαρη να περνάει στο παιχνίδι και στο 94,12 λεπτό να πετυχαίνει το γκολ που μας χάρισε την νίκη με όλους τους παίχτες να γίνονται ενα κουβάρι και να πανηγυρίζουν με τους PATELAKERS στα κάγκελα του γηπέδου...Τέλος παιχνιδιού 2-3.Συνεχίζουμε με το ίδιο πάθος...ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ εναντίων ΟΛΩΝ!!!PATELAKERS GATE 69