4oσκακιστικό τουρνουά της σειράς Grand Prix «10ο Κύπελλο Φωτιάς 2012″
Διεξήχθη την Κυριακή στις 16 Δεκεμβρίου 2012 στη Φλώρινα το 4oσκακιστικό τουρνουά της σειράς Grand Prix «10ο Κύπελλο Φωτιάς 2012″ που διοργανώνει η Λ.Π. Φλώρινας σε συνεργασία με την Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ. Οι αγωνιζόμενοι χωρίστηκαν σε δύο ηλικιακές κατηγορίες: Α’ όμιλος για σκακιστές άνω των 13 ετών και Β’ όμιλος για σκακιστές κάτω των 12 ετών. Συμμετείχαν 15 σύλλογοι και 130 συνολικά αθλητές και αθλήτριες από όλη την περιοχή της Κ.Δ. Μακεδονίας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
ΘΕΣΗ | ΣΥΛΛΟΓΟΙ | ΒΑΘΜΟΙ |
1 |
Σ.Ο.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ |
21,5 |
2 |
Σ.Ο.ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ |
20,5 |
3 |
Λ.Π.ΦΛΩΡΙΝΑΣ |
19,5 |
4 |
Σ.Α.ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ |
18,5 |
5 |
Φ.Σ.Φ.ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ |
18,5 |
6 |
Σ.Λ.ΦΛΩΡΙΝΑΣ |
16,5 |
7 |
Σ.Ο.ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ |
15,5 |
8 |
ΚΟΖΑΝΗ |
15,0 |
9 |
Γ.Σ.ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ |
15,0 |
10 |
Π.Α.Σ.ΕΔΕΣΣΑΙΩΝ 8Χ8 |
11,0 |
11 |
Φ.Σ.Μ.ΑΛ.ΕΔΕΣΣΑΣ |
10,0 |
12 |
Π.Σ.Σ.Κ.ΣΕΡΡΩΝ |
10,0 |
13 |
Σ.Ο.ΒΕΡΟΙΑΣ |
8,0 |
14 |
ΣΕΡΒΙΑ |
5,5 |
15 |
Ο.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ |
5,0 |
ΕΩΣ 8 ΕΤΩΝ |
ΒΟΥΤΣΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | Π.Σ.ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ | 1ος |
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ | Σ.Ο.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ | 2ος | |
ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ | Σ.Λ.ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 3ος | |
ΛΙΟΥΡΗ Σ. ΣΤΥΛΙΑΝΗ | Σ.Ο.ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ | 1η | |
ΛΙΟΥΡΗ Μ. ΜΑΡΙΑ | Σ.Ο.ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ | 2η | |
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ | Φ. Σ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 3η | |
ΕΩΣ 10 ΕΤΩΝ |
ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ | Σ.Ο.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ | 1ος |
ΤΣΙΔΑΡΙΔΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ | Γ.Σ.ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ | 2ος | |
ΧΑΤΖΗΤΥΠΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ | Φ. Σ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 3ος | |
ΣΕΡΤΑΡΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ | Φ. Σ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 1η | |
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ | Φ. Σ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 2η | |
ΣΑΜΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | Γ.Σ.ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ | 3η | |
ΕΩΣ 12 ΕΤΩΝ |
ΤΡΙΜΙΤΖΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ | Π.Α.Σ.ΕΔΕΣΣΑΙΩΝ 8Χ8 | 1ος |
ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | Σ.Ο.ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ | 2ος | |
ΔΕΜΕΛΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | Π.Σ.Σ.Κ.ΣΕΡΡΩΝ | 3ος | |
ΣΑΜΑΡΑ ΦΑΝΗ | Σ.Ο.ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ | 1η | |
ΤΣΟΥΛΗ ΡΑΦΑΗΛΙΑ | Σ.Λ.ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 2η | |
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΑ | Φ. Σ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 3η | |
ΕΩΣ 14 ΕΤΩΝ |
ΔΑΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ | Π.Α.Σ.ΕΔΕΣΣΑΙΩΝ 8Χ8 | 1ος |
ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ | Σ.Ο.ΒΕΡΟΙΑΣ | 2ος | |
ΣΥΜΕΩΝ ΠΑΝΤΕΛΗΣ | Σ.Λ.ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 3ος | |
ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ | Γ.Σ.ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ | 1η | |
ΚΑΡΑΜΗΤΑΝΗ ΑΓΓΕΛΑ | Σ.Λ.ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 2η | |
ΕΩΣ 16 ΕΤΩΝ |
ΧΑΤΖΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | Λ.Π.ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 1ος |
ΑΤΜΑΤΖΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | Σ.Ο.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ | 2ος | |
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ | Φ.Σ. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 3ος | |
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ | Λ.Π.ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 1η | |
ΔΟΥΛΙΑΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ | Σ.Ο.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ | 2η | |
3η |
ΑΝΔΡΕΣ | ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ | Σ.Ο.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ | 1ος |
ΓΚΕΚΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ | Σ.Ο.ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ | 2ος | |
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ | Λ.Π.ΦΛΩΡΙΝΑΣ | 3ος |
Προκρίνονται για την τελική φάση που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 23/12/2012 και ώρα 17:00μ.μ.στην πόλη της Φλώρινας οι παρακάτω αθλητές.
ΑΝΔΡΕΣ
1 | ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ | Σ.Ο.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ |
2 | ΓΚΕΚΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ | Σ.Ο.ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ |
3 | ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ | Λ.Π.ΦΛΩΡΙΝΑΣ |
4 | ΓΡΑΜΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΗΣ | Σ.Ο.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ |
5 | ΣΟΥΝΤΟΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | Σ.Ο.ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ |
6 | ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ | Σ.Α.ΠΤΟΛ/ΔΑΣ ΣΚΑΚΙΣΤΑΚΟΣ |
7 | ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ | Φ. Σ. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ |