Φιλικό παιχνίδι: Απόλλων Ακρινής - Παναρκαδικός 1-4

Τη νίκη με 4-1 απέναντι στον Απόλλωνα Ακρινής πήρε ο Παναρκαδικός, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έδωσαν οι δύο ομάδες, ενόψει της νέας σεζόν. Το φιλικό διεξήχθη στο γήπεδο του Απόλλωνα, στην Ακρινή.
 Το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Σαλαπάτας με αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή ενώ το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, έγραψε ο Καδάς στο 24' με πλασέ από κοντά.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 55ο λεπτό με σουτ του Καραφυλλίδη, όμως μέχρι το τέλος του αγώνα ο Παναρκαδικός πέτυχε άλλα 2 γκολ.
 Στο 65' ο Σενεγαλέζος Κριστιάν, πήρε το "ριμπάουντ" έπειτα από απόκρουση του τερματοφύλακα και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-3 ενώ το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Παπαζούδης στο 87' με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.