Συγκλονιστική ανατροπή από τον Ερμή Πειραιά

SUPERBASKET_NOPHOTOΟ Ερμής Πειραιά έκανε μια απίστευτη ανατροπή κόντρα στον Πορφύρα του οποίου επικράτησε 72-71 αν και βρέθηκε να χάνει με έξι πόντους ένα λεπτό πριν τη λήξη της αναμέτρησης. Ο πρωτοπόρος της Α” ΕΣΚΑΝΑ βρέθηκε να χάνει με έξι πόντους ένα λεπτό πριν τη λήξη του ματς. Με επιμέρους σκορ, όμως, 8-1 μετέτρεψε το 64-70 σε 72-71 και πανηγύρισε τη σπουδαία νίκη. Αναλυτικά τα αποτελέσματα Άρης Νικαίας-ΝΕ Μεγαρίδας 86-66 ΑΟΝΑ-Ελευθερία Μοσχάτου 82-80 Πέρα-Έσπερος Καλλιθέας 63-66 Μανδραϊκός-Άλιμος 84-55 Μίλωνας-Ευρυάλη 64-46 Ενωση Νέας Περάμου-Δραπετσώνα 77-68 Ερμής Πειραιά-Πορφύρας 72-71 ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ –ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 84-55(44-30) Διαιτητές : Θεωνάς , Πόντας ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας, Μαρίνος): Ανθρακόπουλος 8(1), […]