ΣΕΑ Κοζάνης: Οι Βετεράνοι και πάλι στο προσκήνιο Χρυσό Μετάλλιο στη Θεσσαλονίκη ο Γιώργος Στεφανίδης

Το διασυλλογικό πρωτάθλημα των βετεράνων και ανεξάρτητων αθλητών της Π.Ο.Φ.ΕΠ.Α. συνεχίζεται. Το Σάββατο οι ΟΡΕΞΑΤΟΙ και οι ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΙ φιλοξένησαν την ομάδα των ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ και ηττήθηκαν πολύ δυσκολότερα από ότι δείχνει το τελικό σκορ 0-9 και 2-7 αντίστοιχα. Έτσι απομένουν ακόμη 2 αγωνιστικές για να ολοκληρωθεί.

Τα ευχάριστα νέα όμως ήρθαν από τη Θεσ/νικη όπου 3 αθλητές  του συλλόγου αγωνίστηκαν την Κυριακή στην προκριματική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος.
Οι Πανουκίδης Γ. και Λαγαρός Χ. πήραν τις προκρίσεις με πολύ καλές εμφανίσεις αλλά τα σπουδαία νέα ήρθαν για μια ακόμη φορά από τον Γ. Στεφανίδη ο οποίος στην κατηγορία 18-39 ετών κατέκτησε αήττητος το χρυσό μετάλλιο.
Ευχόμαστε καλή επιτυχία σε όσους αγωνιστούν στην τελική φάση που θα γίνει φέτος στο Ξυλόκαστρο Κορινθίας.