Αρχική

Πρόκριση Αρίωνα στη τελική φάση χαντ-μπολ εφήβων

Παλικαρίσια πρόκριση στην τελική φάση χαντ-μπολ εφήβων (που πιθανότατα θα γίνει και πάλι στην Αθήνα) πέτυχε η ομάδα του Αρίων κερδίζοντας στο τελευταίο παιχνίδι τελικό το Φοίβο με 23-21.

Η ομάδα του Δημήτρη Πασιαλή (κάνει καταπληκτική δουλειά φέτος στην ομάδα) αν και έπαιζε με ελλείψεις (τραυματισμοί, παίκτες που δεν κατέβηκαν) ξεπέρασε ανώδυνα την συντριβή της πρεμιέρας και με 2 νίκες τη Δευτέρα πήρε τη πρόκριση.

Αξίζουν πολλά μπράβο σε όλους που είναι στην ομάδα και δίπλα από αυτή για αυτή τη σπουδαία πρόκριση.
1η αγωνιστική
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: 27-16
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Σκανδάλης – Πελεκίδης): Μπέτζιος, Παπαδόπουλος Κ., Μούρτζινος, Αρβανιτίδης, Δεληζάνος 4, Ιμσιρίδης Κ., Μουρατίδης, Βαγγελτζίκης 1, Ντουλματζής 8, Μανωλούδης 2, Κοπαΐδης 2, Λιάπης 1, Ιμσιρίδης Θ., Παπαδόπουλος Π. 3, Τσαμεσίδης 6, Χατζής.
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πιλαλίδης): Αθανασίου, Παλιός, Γιουμπάκης, Λουκοφτσής, Μπουκουβάλας 1, Βαφειάδης 3, Αρβανιτίδης 3, Μαυρόπουλος 5, Κώστας 3, Κουργιαντάκης, Γκοκτσής, Κυριακού, Κώστας 1, Δοϊτσίνης.
Πεντάλεπτα: 1-1, 4-2, 7-4, 8-6, 9-6, 11-7 (ημ) 14-7, 17-9, 19-13, 20-15, 23-16, 27-16
Δίλεπτα: 2 – 4
Πέναλτι: 6/6 – 1/2
Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Ψύλλος
Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ – ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: 36-17
Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ (Τσαβδαρίδης – Ζιβούλοβιτς): Μπραουδάκης(τ/φ), Καρόπουλος(τ/φ), Ηλιόπουλος 2,
Μωραΐτης Μ. 13, Αποστολίδης 5, Στεφανίτσης 1, Κόντος 3, Κάλλης, Πολύδωρος 4, Ζιβούλοβιτς 1, Αποστολόπουλος 4, Παππάς 1, Πάνου 1,Λάγιος, Κορδογιάννης 1, Μωραΐτης Ν.
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Πασιαλής – Φυραρίδης): Μυλόπουλος 5, Χαϊτίδης 2, Κόλλιας 1, Παπαδόπουλος, Νικολαΐδης, Γκούμας 1, Χαραλαμπίδης, Κουτμανόγλου, Τσαναξίδης 4, Τόσκας 1, Μουλάκης 1, Πετρίδης 2, Παπακοσμάς, Δήμου.
Πεντάλεπτα: 1-1, 6-1, 9-2, 11-4, 13-5. 17-7 (ημ) 20-8, 22-9, 27-10, 28-12, 30-15, 36-17
Δίλεπτα: 4 – 0
Πέναλτι: 1/1 – 2/2
Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Ψύλλος
9 8
2η αγωνιστική
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: 20-14
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Πασιαλής – Φυραρίδης): Μυλόπουλος 4, Χαϊτίδης , Κόλλιας 2, Παπαδόπουλος, Νικολαΐδης 1, Γκούμας 1, Χαραλαμπίδης, Κουτμανόγλου, Τσαναξίδης 8, Τόσκας 2, Μουλάκης , Πετρίδης 1, Παπακοσμάς 1, Δήμου.
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πιλαλίδης): Αθανασίου, Παλιός 1, Γιουμπάκης, Λουκοφτσής 1, Μπουκουβάλας 1, Βαφειάδης 1, Αρβανιτίδης 4, Μαυρόπουλος 3, Κώστας , Κουργιαντάκης 1, Γκοκτσής, Κυριακού, Κώστας 2, Δοϊτσίνης.
Πεντάλεπτα: 0-0, 3-0, 4-2, 5-5, 6-7, 9-8 (ημ) 10-9, 11-9, 12-10, 15-10, 17-12, 20-14
Δίλεπτα: 4 – 4
Πέναλτι: 1/2 – 0
Διαιτητές:  Τσάκωνας – Τσάμος
Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ – ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: 29-21
Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ (Τσαβδαρίδης – Ζιβούλοβιτς): Μπραουδάκης(τ/φ), Καρόπουλος(τ/φ), Ηλιόπουλος 3, Μωραΐτης Μ. 9, Αποστολίδης , Στεφανίτσης 2, Κόντος 2, Κάλλης, Πολύδωρος 3, Ζιβούλοβιτς 6, Αποστολόπουλος 1, Παππάς , Πάνου 3, Ζέπος, Κορδογιάννης , Μωραΐτης Ν.
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Σκανδάλης – Πελεκίδης): Μπέτζιος, Μούρτζινος, Αρβανιτίδης 1, Δεληζάνος 4, Ιμσιρίδης Κ., Μουρατίδης, Βαγγελτζίκης 1, Ντουλματζής 3, Μανωλούδης 2, Κοπαΐδης , Λιάπης 1, Ιμσιρίδης Θ., Παπαδόπουλος Π. 3, Τσαμεσίδης 6, Χατζής.
Πεντάλεπτα: 3-2, 6-3, 9-5, 11-7, 15-9, 18-12 (ημ) 21-13, 22-16, 23-18, 26-19, 26-20, 29-21
Δίλεπτα: 2 – 1
Πέναλτι: 3/3 – 2/4
Διαιτητές: Τσάκωνας – Τσάμος
3η Αγωνιστική
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ: 23-27
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ(Πιλαλίδης): Αθανασίου, Παλιός, Γιουμπάκης, Λουκοφτσής 3, Μπουκουβάλας , Βαφειάδης 3, Αρβανιτίδης 6, Μαυρόπουλος 6, Κώστας 5, Κουργιαντάκης, Γκοκτσής, Κυριακού, Κώστας , Δοϊτσίνης.
Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ (Τσαβδαρίδης – Ζιβούλοβιτς): Μπραουδάκης(τ/φ), Καρόπουλος(τ/φ), Ηλιόπουλος 6, Μωραΐτης Μ. 1, Αποστολίδης 4, Στεφανίτσης 1, Κόντος 2, Κάλλης 2, Πολύδωρος 2, Ζιβούλοβιτς 4, Αποστολόπουλος , Παππάς 3, Πάνου 2, Ζέπος, Κορδογιάννης , Λάγιος.
Πεντάλεπτα: 4-2, 5-5, 9-7, 11-9, 12-10, 14-10 (ημ) 17-11, 17-15, 20-16, 22-19, 23-23, 23-27
Δίλεπτα: 0 – 1
Πέναλτι: 1/1 – 0
Διαιτητές: Βήτας – Φωκίτης
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Σκανδάλης – Πελεκίδης): Μπέτζιος, Παπαδόπουλος Κ., Μούρτζινος, Αρβανιτίδης, Δεληζάνος 1, Ιμσιρίδης Κ., Μουρατίδης, Βαγγελτζίκης 1, Ντουλματζής 4,  Κοπαΐδης 2, Λιάπης 3, Ιμσιρίδης Θ. 6, Παπαδόπουλος Π. 3, Τσαμεσίδης 1.
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Πασιαλής – Φυραρίδης): Μυλόπουλος , Χαϊτίδης 2, Κόλλιας 3, Παπαδόπουλος, Νικολαΐδης 3, Γκούμας , Χαραλαμπίδης, Κουτμανόγλου, Τσαναξίδης 5, Τόσκας 1, Μουλάκης , Πετρίδης 3, Παπακοσμάς 6, Δήμου.
Πεντάλεπτα: 1-2, 3-4, 7-6, 8-7, 8-10, 8-14 (ημ) 11-14, 13-15, 15-19, 15-19, 17-20, 21-23
Δίλεπτα: 2- 5
Πέναλτι: 2/2 – 1/1
Διαιτητές: Βήτας – Φωκίτης
Τελική Βαθμολογία
1. Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ 6
2. ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 4
3. ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 2
4. ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 0