Αρχική

Πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα) των τμημάτων της Ακαδημίας Πτολεμαΐδας

kk Διεξήχθησαν το Σάββατο 13 Ιουνίου 2015 τα πρωταθλήματα γρήγορου σκακιού Rapid (15λεπτα) των τμημάτων της Ακαδημίας Πτολεμαΐδας για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015.

            Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΤΜΗΜΑ Α1

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΚΕΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 6,0
2. ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ 5,0
3. ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 4,0
ΚΟΛΙΤΣΑ ΡΑΦΑΕΛΑ 4,0
ΣΑΛΑΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 4,0
4. ΠΟΛΙΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3,0
5. ΑΡΑΠΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 2,0
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2,0

ΤΜΗΜΑ Α2

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΤΥΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 6,0
ΤΣΑΒΔΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 6,0
2. ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ 4,0
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 4,0
3. ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 2,0
ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2,0

ΤΜΗΜΑ Β

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΛΙΟΥΡΗ ΜΙΧΑΕΛΑ 6,0
2. ΧΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 5,0
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 5,0
3. ΚΟΝΤΕΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 4,0
ΣΙΔΗΡΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 4,0
4. ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 3,0
ΜΗΝΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 3,0
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3,0
5. ΠΑΠΑ ΜΑΡΙΑ 2,0
ΤΑΡΑΣΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 2,0
ΒΑΚΑΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2,0

ΤΜΗΜΑ Γ

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 6,0
ΚΟΛΙΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 6,0
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 6,0
2. ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 5,0
3. ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 4,0
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 4,0
ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 4,0
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 4,0
ΒΑΪΡΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 4,0

ΤΜΗΜΑ Δ

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΒΑΪΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 6,0
ΔΑΤΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 6,0
2. ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 5,0
ΤΣΙΡΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 5,0
3. ΕΛ ΛΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΦΙΦ 4,0
ΕΛ ΛΩΝ ΝΕΦΕΛΗ ΝΑΝΤΑ 4,0

ΤΜΗΜΑ Ε

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΤΣΙΡΑΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 6,0
2. ΛΙΟΥΡΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 5,0
3. ΛΙΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ 4,0
ΠΑΠΑΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 4,0
ΧΑΛΑΪΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 4,0

Παράλληλα ολοκληρώθηκαν τα τελικά  τουρνουά  γρήγορου σκακιού (blitz), των τμημάτων Α1, Α2, Γ και Δ της Ακαδημίας για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015,  με τα εξής αποτελέσματα:

ΤΜΗΜΑ Α1

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΚΩΤΣΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 20,5
2. ΚΕΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 19,5
3. ΛΙΤΣΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 19,0
4. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 16,5
5. ΚΟΛΙΤΣΑ ΡΑΦΑΕΛΑ 14,0
6. ΛΙΤΣΑ ΜΑΡΙΑ 13,5
7. ΣΑΛΑΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 12,0
8. ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 8,5
9. ΛΙΤΣΑ ΣΟΝΙΑ 8,0
10. ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 7,5
11. ΑΡΑΠΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 7,0
12. ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ 7,0
13. ΠΟΛΙΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3,0

ΤΜΗΜΑ Α2

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1. ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
2. ΤΥΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
3. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4. ΜΗΤΡΟΥΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
5. ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ
6. ΠΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
7. ΤΣΑΒΔΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΤΜΗΜΑ Γ

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΒΑΪΡΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 14,0
2. ΚΟΝΤΕΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 12,0
3. ΚΟΛΙΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 11,5
4. ΜΥΛΩΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 11,0
5. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ 10,0
6. ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 10,0
7. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 8,5
8. ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 5,5
9. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 4,0
10. ΕΛ ΛΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΦΙΦ 3,5

ΤΜΗΜΑ Δ

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΒΑΘΜΟΙ
1. ΒΑΪΡΙΝΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 9,0
2. ΔΑΤΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 8,0
3. ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 7,0
4. ΤΣΙΡΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 6,5
5. ΕΛ ΛΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΦΙΦ 3,0
6. ΕΛ ΛΩΝ ΝΕΦΕΛΗ ΝΑΝΤΑ 1,5

Στο τελικό τουρνουά του προπονητικού τμήματος της Ακαδημίας για την αγωνιστική περίοδο 2014-15, ο Βουτσκίδης Ιωάννης κέρδισε τον Τσακμάκη Γεώργιο με σκορ 3,5-1,5 και κατέκτησε την 1η θέση έχοντας νικήσει όλους τους αντιπάλους του, έτσι η τελική κατάταξη διαμορφώνεται ως εξής:

ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ
1. ΒΟΥΤΣΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2. ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4. ΠΕΠΑ ΜΑΡΙΟ
5. ΛΙΟΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
6. ΤΣΕΜΠΕΡΛΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
7. ΤΣΟΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
8. ΣΑΜΑΡΑ ΦΑΝΗ
9. ΠΑΜΠΟΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
10. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΒΟΥΤΣΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Στην Σκακιστική Ακαδημία Πτολ/δας λειτουργούν τμήματα αρχαρίων και προχωρημένων. Για πληροφορίες επικοινωνήστε στα τηλέφωνα των συλλόγων 2463100794 & 2463021070 καθημερινά 5:00-9:00μ.μ.