Αρχική

Πανέτοιμα τα Κορίτσια του Αμύντα Αμυνταίου για το «Πρωτάθλημα Open Παγκορασίδων Α»

amintasΜε ιδιαίτερη ανυπομονησία οι παίκτριες του Αμύντα Αμυνταίου αναμένουν την έναρξη του «Open Παγκορασίδων» το οποίο θα φιλοξενηθεί σε Αμύνταιο και Λέχοβο, από την Τετάρτη 8/7 έως την Κυριακή 12/7.

Οι Οικοδέσποινες έχουν τοποθετηθεί στον Α όμιλο, στον οποίο θα κληθούν να αντιμετωπίσουν τον Ζαφειράκη Νάουσας, τον Άρη Νικαίας, τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών και τους Ακρίτες Νευροκοπίου. Με δεδομένη λοιπόν τη στήριξη των φίλων του αθλήματος και της τοπικής κοινωνίας, τα κορίτσια του Αμύντα θα επιδιώξουν το κάτι παραπάνω, σ΄ ένα κατά γενική ομολογία δύσκολο όμιλο, όπου η πρόκριση στην επόμενη φάση θα συνιστά μεγάλη επιτυχία. Ωστόσο βασικός στόχος των παικτριών του Αμύντα στην εν λόγω διοργάνωση, παραμένει η συλλογή εμπειριών, που θα της βοηθήσει να εξελιχθούν τόσο αθλητικά όσο και αγωνιστικά.

Αύριο (8/7), οι παίκτριες του Αμύντα ανοίγουν την αυλαία του πρωταθλήματος, καθώς στις 15:30 στο ΔΑΚ Αμυνταίου, αντιμετωπίζουν τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών.

Οι 14 χειροσφαιρίστριες της αποστολής του Αμύντα , που θα λάβουν μέρος στην διοργάνωση, υπό την τεχνική καθοδήγηση της Αναστασίας Παπαβασιλείου είναι:

ΚΥΡΛΙΑΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ, ΤΣΙΜΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΧΑΤΖΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, ΠΑΠΑΔΑΚΗ  ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ, ΚΑΝΑΡΓΙΑ ΕΛΕΝΗ, ΤΣΑΝΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, ΜΙΤΙΣ ΜΑΡΙΑΝΝΑ, ΤΟΤΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ, ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, ΛΕΙΨΙΣΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, ΜΙΓΚΟΥ ΑΓΑΠΗ, ΧΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ, ΗΛΕΚΤΡΙΔΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ.

Αναλυτικά οι Όμιλοι και το πρόγραμμα της Α Φάσης :

A   Όμιλος

  1. Ζαφειράκης Νάουσας
  2. Ε.Σ. Αμύντας Αμυνταίου
  3. Γ.Ν.Ο. Άρης Νικαίας
  4. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών
  5. Ακρίτες Νευροκοπίου

1η Αγ.

8 Ιουλ. 15:30  Ε.Σ. Αμύντας – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών,  ΔΑΚ Αμυνταίου

8 Ιουλ. 17:00  Ζαφειράκης Νάουσας – Ακρίτες Νευροκοπίου, ΔΑΚ Αμυνταίου

Ρεπό: Γ.Ν.Ο. Άρης Νικαίας

2η Αγ.

9 Ιουλ. 9:00   Ζαφειράκης Νάουσας – Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών,  ΔΑΚ Λεχόβου

9 Ιουλ.  12:00  Ε.Σ. Αμύντας – Γ.Ν.Ο. Άρης Νικαίας,  ΔΑΚ Λεχόβου

Ρεπό: Ακρίτες Νευροκοπίου

3η Αγ.

9 Ιουλ. 18:00 Ε.Σ. Αμύντας – Ακρίτες Νευροκοπίου,  ΔΑΚ Αμυνταίου

9 Ιουλ. 19:00 Γ.Ν.Ο. Άρης Νικαίας –  Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών,  ΔΑΚ Αμυνταίου

Ρεπό: Ζαφειράκης Νάουσας

4η Αγ.

10 Ιουλ. 9:00 Ζαφειράκης Νάουσας – Άρης Νικαίας, ΔΑΚ Λεχόβου

10 Ιουλ.  10:30 Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Ακρίτες Νευροκοπίου,  ΔΑΚ Λεχόβου

Ρεπό: Αμύντας

5η Αγ.

10 Ιουλ. 16:30  Άρης Νικαίας – Ακρίτες Νευροκοπίου,  ΔΑΚ Αμυνταίου

10 Ιουλ.  18:00 Ζαφειράκης Νάουσας – Ε.Σ. Αμύντας,   ΔΑΚ Αμυνταίου

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

 

Β  Όμιλος

  1. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
  2. Μ.Π.Σ. Φιλώτα
  3. Αρίων Πτολεμαΐδος
  4. Ένωση 2015
  5. Απόλλων Σταυρουπόλεως
  6. Ο.Φ.Ν.Ιωνίας

1η Αγ.

8 Ιουλ. 19:30  Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Ο.Φ.Ν.Ιωνίας,  ΔΑΚ Αμυνταίου

8 Ιουλ. 15:30 Αρίων Πτολεμαΐδος – Ένωση 2015,   ΔΑΚ Λεχόβου

8 Ιουλ. 17:00   Μ.Π.Σ. Φιλώτα – Απόλλων Σταυρουπόλεως,   ΔΑΚ Λεχόβου

2η Αγ.

9 Ιουλ.  9:00 Ένωση 2015 – . Ο.Φ.Ν.Ιωνίας,  ΔΑΚ Αμυνταίου

9 Ιουλ. 10:30 Μ.Π.Σ. Φιλώτα – Αρίων Πτολεμαΐδος,  ΔΑΚ Αμυνταίου

9 Ιουλ. 12:00 Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Σταυρουπόλεως,  ΔΑΚ Αμυνταίου

3η Αγ.

9 Ιουλ. 16:30 Μ.Π.Σ. Φιλώτα – Ο.Φ.Ν.Ιωνίας,   ΔΑΚ Λεχόβου

9 Ιουλ. 18:00  Αρίων Πτολεμαΐδος – Απόλλων Σταυρουπόλεως,  ΔΑΚ Λεχόβου

9 Ιουλ. 19:30  Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Ένωση 2015,  ΔΑΚ Λεχόβου

4η Αγ.

10 Ιουλ. 9:00 Ένωση 2015 – Μ.Π.Σ. Φιλώτα, ΔΑΚ Αμυνταίου

10 Ιουλ. 10:30  Ο.Φ.Ν.Ιωνίας – Απόλλων Σταυρουπόλεως, ΔΑΚ Αμυνταίου

10 Ιουλ. 12:00 Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Αρίων Πτολεμαΐδος,  ΔΑΚ Αμυνταίου

5η Αγ.

10 Ιουλ. 16:30  Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Μ.Π.Σ. Φιλώτα, ΔΑΚ Λεχόβου

10 Ιουλ.  18:00 Αρίων Πτολεμαΐδος – Ο.Φ.Ν.Ιωνίας,  ΔΑΚ Λεχόβου

10 Ιουλ.  19:30 Ένωση 2015 – Απόλλων Σταυρουπόλεως,  ΔΑΚ Λεχόβου