ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ…ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΠΙΑΝ ΝΕΡΟ…

Οι Παγκορασίδες του Γ.Σ.Κοζάνης, μόνο τυπικά έχασαν στην έδρα μας από την δεύτερη της βαθμολογίας και πιο έμπειρη ομάδα των Γρεβενών, με 2-3 σετ για το πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΜ στο παιχνίδι που έγινε την Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015.Τα κορίτσια μας , για πρώτη φορά από την έναρξη του πρωταθλήματος αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2 σετ, (εκεί που τα Γρεβενά είχαν αρχίσει να πανηγυρίζουν…) παρουσίασαν την ψυχή τους, έδειξαν αρετές και πέτυχαν να μειώσουν και στη συνέχεια ισοφάρισαν σε 2-2, παίζοντας σαν λιονταράκια και μόνο από λάθη που έκαναν στις λεπτομέρειες χάσανε στο τάϊ μπρέϊκ.Το κοουτσάρισμα από την προπονήτριά μας Μάρθα Ματσαρίδου ήταν πολύ εύστοχο και χάρις στις αλλαγές που η ίδια έκανε κατάφερε να φέρει τον αγώνα στα ίσια αν και μένει μια πικρία που δεν μπορέσαμε να πάρουμε τη νίκη.Εμείς αλλά και τα κορίτσια μας πρέπει να δείξουμε υπομονή, να μην τρελαινόμαστε κι όλα θα πάνε καλά.*Διαιτήτευσε ο Γιώργος Βασιλειάδης.*Εκ μέρους της Διοίκησης του Γ.Σ.Κοζάνης παρακολούθησε τον αγώνα ο Αντιπρόεδρος κ. Γιώργος Ντέρος.* Έφορος ο Νίκος ΤζιμόπουλοςΤα σετ: 17-25, 14-25, 25-23, 25-19, 10-15Γ.Σ.ΚΟΖΑΝΗΣ (κόουτς Μ. Ματσαρίδου):  Σιμιτζή Α., Τσουντζίδου, Δύντσικου, Σιμιτζή Μ., Κυρατζίδου, Παφίλη,  Κουτρότσιου, Χαλβατζή, Τότσκα, Ζυμάρα,  Μπούσιου, Τιτέλη, Καραϊσκάκη, Παρχαρίδου