Αρχική

Ολυμπιακός-Νίκη Βόλου, Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ-Καλλονή στην πρεμιέρα της Super League. 6η, 8η και 10η αγωνιστική τα ντέρμπι του πρωταθλήματος. Δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα.

Οι κλειδάριθμοι που δόθηκαν πριν την κλήρωση του πρωταθλήματος έφεραν πρεμιέρα με (θεωρητικά) εύκολους αντιπάλους για Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ. Ο πρωταθλητής ξεκινά τις υποχρεώσεις του στο Καραϊσκάκης με τη νεοφώτιστη Νίκη Βόλου, οι πράσινοι πηγαίνουν στη Λιβαδειά, ενώ ο δικέφαλος υποδέχεται την Καλλονή. Η πρεμιέρα έχει οριστεί για το Σαββατοκύριακο 23/24 Αυγούστου.


Όσον αφορά τα ντέρμπι έπεσαν και φέτος μαζεμένα. Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί την 6η αγωνιστική στο Καραϊσκάκης τον ΠΑΟΚ και την 8η τον Παναθηναϊκό, ενώ την 10η ο δικέφαλος υποδέχεται στην Τούμπα το τριφύλλι.
Το πρόγραμμα της Super League 2014/2015
Το πρόγραμμα της Super League2014/2015
1/18η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ -              SKODA ΞΑΝΘΗ
Ο.Φ.Η.  -              ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Α.O.K.   -              ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   -              ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  -              ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.             -              ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ   -              ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ.               -              ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        -              ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
2/19η αγωνιστική
Ο.Φ.Η.  -              ΒΕΡΟΙΑ
SKODAΞΑΝΘΗ  -              Α.O.K.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ                -              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -              ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ      -              ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ -              ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ        -              Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             -              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ               -              ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
3/20η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ -              Α.O.K.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   -              Ο.Φ.Η.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  -              SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.             -              ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ   -              ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ.               -              ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        -              ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ         -              ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ               -              ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
4/21η αγωνιστική
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   -              ΒΕΡΟΙΑ
Α.O.K.   -              ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Ο.Φ.Η.  -              ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
SKODAΞΑΝΘΗ  -              ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ                -              Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ      -              ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ -              ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ        -              ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
5/22η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ -              ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.             -              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ   -              Α.O.K.
Π.Α.Ο.Κ.               -              Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        -              SKODA ΞΑΝΘΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ         -              ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ               -              ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             -              ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ        -              ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
6/23η αγωνιστική
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.             -              ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  -              ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   -              Π.Α.Ο.Κ.
Α.O.K.   -              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ο.Φ.Η.  -              ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
SKODAΞΑΝΘΗ  -              ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ                -              ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -              ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ      -              ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
7/24η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ -              ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ.               -              ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        -              ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ         -              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ               -              Α.O.K.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             -              Ο.Φ.Η.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ        -              SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ -              ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ      -              ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
8/25η αγωνιστική
Π.Α.Ο.Κ.               -              ΒΕΡΟΙΑ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ   -              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.             -              ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  -              ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   -              ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Α.O.K.   -              ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Ο.Φ.Η.  -              ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
SKODAΞΑΝΘΗ  -              ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ                -              ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
9/26η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ -              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ         -              Π.Α.Ο.Κ.
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ               -              ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             -              ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ        -              ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ -              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ      -              Α.O.K.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -              Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ                -              SKODA ΞΑΝΘΗ
10/27η αγωνιστική
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ         -              ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        -              ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Π.Α.Ο.Κ.               -              ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ   -              ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.             -              ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  -              ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   -              ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Α.O.K.   -              ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODAΞΑΝΘΗ  -              Ο.Φ.Η.
11/28η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ -              ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             -              ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ        -              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ -              Π.Α.Ο.Κ.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ      -              ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -              ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ                -              ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
SKODAΞΑΝΘΗ  -              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ο.Φ.Η.  -              Α.O.K.
12/29η αγωνιστική
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             -              ΒΕΡΟΙΑ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ               -              ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ         -              ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        -              ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Π.Α.Ο.Κ.               -              ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ   -              ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.             -              SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  -              Ο.Φ.Η.
Α.O.K.   -              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
13/30η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ -              ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ -              ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ      -              ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -              ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ                -              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
SKODAΞΑΝΘΗ  -              Π.Α.Ο.Κ.
Ο.Φ.Η.  -              ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Α.O.K.   -              ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   -              ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
14/31η αγωνιστική
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ -              ΒΕΡΟΙΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ        -              ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             -              ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ               -              ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ         -              SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        -              Ο.Φ.Η.
Π.Α.Ο.Κ.               -              Α.O.K.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ   -              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  -              ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
15/32η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ -              ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -              ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ                -              ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
SKODAΞΑΝΘΗ  -              ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Ο.Φ.Η.  -              ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Α.O.K.   -              ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   -              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  -              Π.Α.Ο.Κ.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.             -              ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
16/33η αγωνιστική
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ -              ΒΕΡΟΙΑ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ      -              ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ -              SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ        -              Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ             -              Α.O.K.
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ               -              ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ         -              ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ        -              ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ   -              Π.Α.Ο.Κ.
17/34η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ -              ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODAΞΑΝΘΗ  -              ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Ο.Φ.Η.  -              ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Α.O.K.   -              ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   -              ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  -              ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.             -              ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ   -              ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Π.Α.Ο.Κ.               -              ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
sport24.gr