Αρχική

Με το Νεόκαστρο παίζει αύριο η Κοζάνη

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ
Η Κοζάνη που μετρά μόνο εξαιρετικές επιδόσεις φέτος, ενώ αν κρίνουμε και από τις ομάδες που παίρνουν μέρος φέτος στο Κύπελλο Ερασιτεχνών (μόλις 35) θεωρείται από τα φαβορί για την κατάκτηση του. Αύριο Τετάρτη 10 Απριλίου στις 4:30 το απόγευμα θα αντιμετωπίσει τον Αχιλλέα Νεοκάστρου που στον τελικό του Κυπέλλου Ημαθίας κέρδισε το Μακροχώρι με 2-0. Η ομάδα που θα προκριθεί θα βρει στον δρόμο του τον νικητή του ζευγαριού Απόλλων Παραλιμνίου (Κιλκίς)-Απόλλων Αρναίας (Χαλκιδική). Αν και από αυτό το ζευγάρι προκριθεί θα τεθεί αντιμέτωπος με τον νικητή Λαμία-Δόξα Αγίας Τριάδας (Καρδίτσα) ή Δήμητρα Γιαννούλης (Τρίκαλα).
Ας δούμε αναλυτικά το πρόγραμμα του φετινού Κυπέλλου Ερασιτεχνών:
1η αγωνιστική
10/4/2013,
Έβρος Σουφλίου – Παύλος Μελάς Κουτσού (1)
Άρης Ακροποτάμου – Δόξα Πετρούσας (2)
Απόλλων Παραλιμνίου – Απόλλων Αρναίας (3)
Αχιλλέας Νεοκάστρου – Κοζάνη (4)
Πυρσός Γρεβενών – Παναργειακός Ορεστικού (5)
Θεσπρωτός – Ανατολή Ιωαννίνων (6)
Δόξα Αγίας Τριάδας – Δήμητρα Γιαννούλης (7)
Αναγέννηση Άρτας – Αμβρακικός Λουτρού (8)
Επαμεινώνδας Λεύκτρων – Οδυσσέας Ανδρούτσος (9)
Παναρκαδικός – ΑΕ Δήμου Πελάνας (10)
Παναργειακός ή Τροιηζινιακός – Κεραυνός Κερατέας (11)
Μεσσηνιακός – Ατρόμητος Λάππα (12)
Όμηρος Καλλιμασιάς – ΑΟ Ελπιδοφόρος (13)
ΠΑΣ Ίκαρος – Φοίβος Κρεμαστής (14)
2η αγωνιστική
17/04/2013
Νικητής 2 – ΠΑΟ Κοσμίου (15)
Νικητής 4 – Νικητής 3 (16)
Νικητής 5 – Νικητής 6 (17)
Λαμία – Νικητής 7 (18)
Νικητής 9 – Νικητής 8 (19)
Νικητής 10 – Νικητής 11 (20)
ΠΑΟ Παγκεφαλληνιακός – Νικητής 12 (21)
Νικητής 14 – Νικητής 13 (22)
Ιωνία 2000 – Ηρόδοτος (23)
3η αγωνιστική
24/04/2013
Νικητής 15 – Νικητής 1 (24)
Ιεράπτερα – Νικητής 23 (25)
4η αγωνιστική
01/05/2013,
Νικητής 22 – Νικητής 25 (26)
Προημιτελικά
22/05/2013
Νικητής 21 – Νικητής 26 (27)
Νικητής 19 – Νικητής 20 (28)
Νικητής 16 – Νικητής 18 (29)
Νικητής 17 – Νικητής 24 (30)
Ημιτελικά
22/05/2013
Νικητής 28 – Νικητής 29 (31)
Νικητής 27 – Νικητής 30 (32)
Τελικός
Νικητής 32 – Νικητής 31