Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής – Δοξα Λευκόβρυσης 1-0 και το 3 στα 3

Μετά από το αγχώδες απόγευμα του Σαββάτου ο Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής κατάφερε να πάρει το τρίποντο και να κάνει το 3 στα 3 απέναντι στην ομάδα της Δόξας Λευκόβρυσης. Ένα παιχνίδι που τον κύριο λόγο είχε η ομάδα του Μ.Α.Π.Σ καθώς έχοντας την κυκλοφορία και την κατοχή  της μπάλας, δημιούργησε  αρκετές  ευκαιρίες μπροστά στην εστία της Δόξας.
Στο πρώτο ημίχρονο η μπάλα παιζόταν στο μισό γήπεδο. Η ομάδα του Μ.Α.Π.Σ. πίεζε για να πετύχει το γκολ κυρίως από στημένες φάσεις, εφόσον η άμυνα της Δόξας ήταν καλά οργανωμένη. Έτσι στο 40’ ο Μ.Α.Π.Σ. κατάφερε να κάνει το 1-0 μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φλώρου Στ..
Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο πρώτο 20λεπτο η Δόξα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων δημιουργώντας δύο καλές ευκαιρίες, η πρώτη  στο 60’ με  σουτ του Παντελίδη Τρ. και η δεύτερη  στο 63’ με σουτ του Βασιλειάδη όπου  απέκρουσε  και στις δύο εντυπωσιακά ο Καραλίγκας. Στο  65’ η ομάδα της Δόξας έμεινε με 10 παίκτες καθώς ο διαιτητής του αγώνα κ.Λαζαρίδης απέβαλλε τον ποδοσφαιριστή Παρχαρίδη για έντονη διαμαρτυρία.
Μετά την αποβολή του παίκτη της Δόξας, η μπάλα παιζόταν κυρίως στο χώρου του κέντρου και ο ρυθμός έπεσε αισθητά. Παρόλα αυτά, η ομάδα του Μ.Α.Π.Σ. έχασε την ευκαιρία να καθαρίσει το ματς έχοντας δοκάρι στο 85’ όπου μετά από σέντρα του Ευαγγελόπουλου, ο Παπάς με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Αθανασιάδη. Στο 88ο λεπτό υπήρξε και ένα δυσάρεστο γεγονός, ο ποδοσφαιριστής του Μ.Α.Π.Σ. Παπάς τραυματίστηκε  στον ώμο με κάκωση 2ου βαθμού στην κλείδα και θα απουσιάσει από τα γήπεδα τουλάχιστον για ένα μήνα.

Τελικό σκορ Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής  – Δόξα Λευκόβρυσης :   1 – 0

Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής( Καλαμπούκας Γ.): Καραλίγκας, Καλαμπούκας Ιωάν, Λιόγας, Φλώρος Ευάγγ,  Μαρκόπουλος Χαραλαμπίδης, Κωνσταντινίδης, Φλώρος Στ., Παπάς(90’ Τσιφτής) , Καλαμπούκας Ζ. (60’ Γρίβας), Ευαγγελόπουλος.

Δόξα Λευκόβρυσης (Παντελίδης Χρ.) : Αθανασιάδης, Ζυμπάς (55’ Παντελίδης Τρ.), Ασλανίδης, Λαφασανίδης, Τσαναξίδης ( 90’ Θεοφάνους) , Παντελίδης Β., Παρχαρίδης, Βασιλειάδης, Παναγιωτίδης Χρ., Τσιώγκας, Καραθανάσης( 75’ Συγγιρίδης).
Φωτόγραφίες του παιχνιδιού:

Για ακόμα ένα αγώνα στο πλευρό του Μ.Α.Π.Σ. ήταν ο Σύνδεσμος Φιλάθλων Μ.Α.Π.Σ. ενθαρρύνοντας  την ομάδα, φωνάζοντας  συνθήματα ξεσηκώνοντας το πλήθος.

Η Διοίκηση και οι ποδοσφαιριστές  του Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής  εύχονται περαστικά στον ποδοσφαιριστή Μάκη Παπά για τον τραυματισμό του και  περιμένουν να αναρρώσει γρήγορα, ώστε να βρεθεί και πάλι πίσω στην οικογένεια του Μ.Α.Π.Σ. Περαστικά Μάκη.