Με το δεξί στις υποχρεώσεις του
ο Φιλώτας
Βαριά ήττα για τον ΠΑΣ
Νίκη
με σκορ 5-1 πέτυχε η Θύελλα απέναντι στον περσινό πρωταθλητή ΠΑΣ Φλώρινας  στην 1η αγωνιστική της Α' κατηγορία της ΕΠΣ Φλώρινας.

Η
ομάδα του Φιλώτα ξεκίνησε τον αγώνα σαφώς επηρεασμένη από την ζέστη (οι προπονήσεις
πραγματοποιούνται 19:00 το απόγευμα),αλλά και απο την κούραση εξαιτίας της προετοιμασίας
που συνεχίζεται κανονικά και θα διαρκέσει έως 15/9.
Στα
πρώτα λεπτά η ομάδα της Φλώρινας προσπάθησε να πιέσει ψηλά και αυτό δημιούργησε
κάποια προβλήματα στην κυκλοφορία της μπάλας για τη Θύελλα.
Όσο
περνούσε η ώρα όμως ο Φιλώτας έβρισκε τα πατήματά του  και τέλειωσε το ημίχρονο προηγούμενος  με 2-0.
Το
1-0 σημείωσε ο Μαρκόπουλος στο 24ο λεπτό  ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και εναέριο πλασέ
στη γωνία του τέρματος της Φλώρινας!
Στο
35ο λεπτό εξαιρετική αντεπίθεση από τον άξονα και τον Μαρκόπουλο να πασάρει δεξιά
στον Έμερσον τον κεραυνό του οποίου σταμάτησε προσωρινά ο τερματοφύλακας της Φλώρινας
μιας και ο επερχόμενος Λυκόπουλος  έστειλε
την μπάλα στα δίχτυα!
Στο
2ο ημίχρονο ο Φιλώτας μπήκε πιο αποφασιστικά και σημείωσε 3 γκολ ενώ δημιούργησε