Αρχική

ΕΣΠΕΜ: Mε νίκη ξεκίνησαν οι νεανίδες του Γυμναστικού Κοζάνης

ΓΣ Κοζάνης – ΓΣ Γρεβενών  3-0
Με νίκη ξεκίνησαν το πρωτάθλημα νεανίδων τα κορίτσια του Γυμναστικού Συλλόγου Κοζάνης  την 6η αγωνιστική (υπήρχε αποχή των διαιτητών και όλος ο Α΄ γύρος δεν έγινε) επί του ΓΣ Γρεβενών με σκορ 3-0 τα σετ 25-11,25-19,25-10. 


Οι περσινές πρωταθλήτριες της ΕΣΠΕΜ απέδειξαν ότι και φέτος ο σκοπός τους είναι ένας και μοναδικός η πρώτη θέση και η συμμετοχή στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα. 
Κόντρα σε όλους........ τα κορίτσια του Γυμναστικού Κοζάνης,  αν και το πρώτο τους παιχνίδι έπαιξαν πολύ καλό βόλεϊ και έδωσε έτσι την ευκαιρία στον προπονητή μας να χρησιμοποιήσει όλες τις αθλήτριες. 
Η συνθέσεις των δυο ομάδων
ΓΣ Κοζάνης  (Τιτέλης) Παφίλη, Γκιάτα, Μαγγιρίδου, Καλογερίδου, Ντέρου, Καρυπίδου, Φακίτσα, Βασιλοπούλου, Τσιαούση, Βόντσα, Μπέμπη-Μπακάλη,Κωτούλα.
 ΓΣ Γρεβενών (Μέμπτσιας) Παπαδημητρίου, Μωϋσιάδου, Τζιούφα, Ζωγράφου, Μιχαλοπούλου, Σιούλα, Κουτάλη, Κοτσατίσογλου.
ΓΣ Κοζάνης - ΑΣ Ποσειδών Βέροιας στον τελικό Κυπέλλου της ΕΣΠΕΜ 
 Ο ΑΣ Ποσειδών Βέροιας θα είναι αντίπαλος της ομάδας  του Γυμναστικού Κοζάνης  στον τελικό κυπέλου της ΕΣΠΕΜ, μετά την νίκη του επί του Αρχέλαου Κατερίνης με σκορ 3-2. Ανεξάρτητα από την τελική έκβαση του τελικού αγώνα, που θα γίνει αργότερα, ο Γυμναστικός Σύλλογος Κοζάνης και ο ΑΣ Ποσειδών Βέροιας θα μπουν στην κλήρωση και θα αγωνισθούν με ομάδες της Α2 Εθνικής κατηγορίας.
Οι αγώνες της ΕΣΠΕΜ 
Παρασκευή 7/11/2014   ΚΎΠΕΛΟ 
α/α
Γήπεδο / Ώρα
Αγώνας
Αποτέλεσμα
ΔΑΚ Δ.ΒΙΚΕΛΑ 20:30
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
3-2
Σάββατο 08/11/2014Νεανιδων
α/α
Γήπεδο / Ώρα
Αγώνας
Αποτέλεσμα
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 16:00
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ - ΑΠ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
0-3
2
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 16:00
ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
3-0
3
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 16:00
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ
3-1
Εφήβων
α/α
Γήπεδο / Ώρα
Αγώνας
Αποτέλεσμα
ΔΑΚ ΣΚΥΔΡΑΣ 14:00
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ - ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ
3-0
  Κορασίδων
α/α
Γήπεδο / Ώρα
Αγώνας
Αποτέλεσμα
ΔΑΚ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ 12:00
ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΦΙΛΩΤΑ - ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
0-3
      Κυριακή 09/11/2014ΓυναικώνΑ Όμιλος  
α/α
Γήπεδο / Ώρα
Αγώνας
Αποτέλεσμα
ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΝΕΟ 14:00
ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
-
2
ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 18:00
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΤΛΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 
-
3
ΔΑΚ ΑΙΓΙΝΙΟΥ 18:00
ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ - ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
-
 Β Όμιλος 
α/α
Γήπεδο / Ώρα
Αγώνας
Αποτέλεσμα
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 15:00
ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΑΠ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
-
2
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 16:00
ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
-
3
ΔΑΚ Δ. ΒΙΚΕΛΑ 18:00
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ
-
         Εφήβων
α/α
Γήπεδο / Ώρα
Αγώνας
Αποτέλεσμα
ΔΑΚ ΑΙΓΙΝΙΟΥ 15:00
ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
-
ΚορασίδωνΑ Όμιλος 
α/α
Γήπεδο / Ώρα
Αγώνας
Αποτέλεσμα
ΔΑΚ ΜΕΛΙΚΗΣ 14:00
 ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ
-
2
ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 20:00
ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΠΑΝΘΕΟΝ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ
-
3
ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΝΕΟ 12:00
ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ
-
 Β Όμιλος 
α/α
Γήπεδο / Ώρα
Αγώνας
Αποτέλεσμα
ΔΑΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 12:00
ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
-
2
ΔΑΚ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ 12:00
ΑΚ. Δ. ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΡ. ΒΡΥΣΗΣ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
-
3
ΔΑΚ ΕΔΕΣΣΑΣ 16:00
ΕΔΕΣΣΑΙΚΗ ΓΕ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ
-
  Γ Όμιλος 
α/α
Γήπεδο / Ώρα
Αγώνας
Αποτέλεσμα
ΔΑΚ ΦΛΩΡΙΝΑΣ  12:00
ΗΦΑΣΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ - ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
-
2
ΔΑΚ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 12:00
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
-
3
ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ 14:00
ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΠ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 
-
4
ΔΑΚ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 13:00
ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
-