Αρχική

ΕΠΣ Κοζάνης: Φουλ αγωνιστική δράση - φουλ αγωνία (βίντεο)

Πλησιάζει η ώρα της μπάλας
Ας μπούμε όλοι στο γήπεδο, ο καθένας στο δικό του κομμάτι,  με την ελπίδα ότι εφόσον έχουμε υγεία και καθαρό μυαλό  θα μπορέσουμε να
χαρούμε ποδόσφαιρο
Γιατί για εμάς Αυτό είναι το ποδόσφαιρο.
Ένα παιχνίδι που για μια-δυο ώρες κάθε εβδομάδα έρχεται σαν δυνατός αέρας  και παρασέρνει κάθε σου σκοτούρα, κάθε σου άγχος και κάθε σου φόβο.


Μια απίστευτη ενέργεια κάποιου σε κάποιο, οποιοδήποτε, γήπεδο, ένα τακουνάκι, ένα ψαλιδάκι, το ‘ωωω’ της κερκίδας,  το ‘ωωω’ των φίλων, το χειροκρότημα ακόμα και των αντιπάλων, η αποθέωση της φαντασίας,
Αυτό είναι το ποδόσφαιρο!!!
Οι συζητήσεις, οι λογομαχίες, η καζούρα, Η ιαχή ‘γκολ’, ο πλημμυρισμένος από ευτυχία εγκέφαλος των επόμενων δευτερολέπτων, η αγκαλιά με τον φίλο, το χοροπηδητό με τον άγνωστο μπροστινό .
Πλησιάζει το Σαββατοκύριακο,  με φουλ αγωνιστική δράση στα γήπεδα του νομού Κοζάνης.  
Στις  τρεις κατηγορίες της ΕΠΣ Κοζάνης συναντάμε παιχνίδια για όλα τα γούστα, καθώς σε ακόμα μία αγωνιστική δεν λείπουν τα ντέρμπι και όλοι περιμένουμε αναμετρήσεις με πολλές συγκινήσεις.
Όλες οι αναμετρήσεις είναι λίγο πολύ αμφίρροπες, ενώ κι εκεί που εμφανίζονται ομάδες ως φαβορί υπάρχουν κάποιες έξτρα ιδιαιτερότητες.
Πάμε να δούμε την ποδοσφαιρική ατζέντα του Σαββατοκύριακου
Α’ κατηγορία   
8ηαγωνιστική
Σάββατο 8/11/2014 – 3.00μ.μ.
Α.Ε. Κοζάνης - Αλιάκμων Αιανής (γήπεδο στρατιωτικό)
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Αστραπή Κλείτου (γήπεδο Αγίου Χριστοφόρου)
Μακεδονικός Σιάτιστας - Μακεδονικός  Κοζάνης (γήπεδο Σιάτιστας)
Μακεδονικός Φούφα - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου (γήπεδο Φούφα)
Κυριακή 9/11/2014 – 3.00μ.μ.
Α.Μ.Σ. Γαλατινή - Α.Ε. Ελίμειας (γήπεδο Γαλατινής)
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων - Εορδαϊκός (γήπεδο Ξηρολίμνης)
Α.Ε. Περδίκκα  - Α.Σ. Βελβεντό (γήπεδο Περδίκκα)
Απόλλων Ακρινής - Αναγέννηση Εράτυρας (γήπεδο Ακρινής)
Βαθμολογία
Εορδαϊκός 19
Μακεδονικός Φούφα 18
Μακεδονικός Σιάτιστας 17
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 14
Αστραπή Κλείτου 13
Απόλλων Ακρινής 12
Αναγέννηση Εράτυρας 10
Ακαδημία Ποδοσφαίρου  Βοΐου 10
Μακεδονικός  Κοζάνης 9
Α.Ε. Κοζάνης 9
Α.Σ. Βελβεντό 7
Α.Ε. Ελίμειας 7
Α.Ε. Περδίκκα 6               
Αλιάκμων Αιανής 6
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 3
Α.Μ.Σ. Γαλατινή1           
Β’ κατηγορία   
1ος  όμιλος
7ηαγωνιστική
Σάββατο 8/11/2014 – 3.00μ.μ.
Τιτάν Σερβίων - ΑΕ Κρανιδίων 
Κοζάνη 2004 - Εθνικός Βατερού  
Κυριακή 9/11/2014 – 3.00μ.μ.
Α.Ε. Άνω Κώμης - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής (γήπεδο Κρόκου)
Ερμής Πλατανορέμματος - Ιωνικός Βαθυλάκκου (γήπεδο Πλατανορέμματος)
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - ΑΟ Τρανοβάλτου (γήπεδο Πρωτοχωρίου)   
Δόξα Ροδιανής - Αναγέννηση Λιβαδερού (γήπεδο Ροδιανής)
Έλατος Ελάτης - Μ. Αλ. Λευκοπηγής (γήπεδο Τρανοβάλτου)      
Βαθμολογία
Εθνικός Βατερού 16
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 13
Ιωνικός Βαθυλάκκου 11
Τιτάν Σερβίων 10
Α.Ε. Άνω Κώμης 8       
Κοζάνη 2004 8  
Μ. Αλ. Λευκοπηγής 7
Αναγέννηση Λιβαδερού 7
ΑΟ Τρανοβάλτου 6
Ερμής Πλατανορέμματος 6
Έλατος Ελάτης 5
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 5
Δόξα Ροδιανής 4
ΑΕ Κρανιδίων 3
2ος  όμιλος
7ηαγωνιστική
Σάββατο 8/11/2014 – 3.00μ.μ.
Μ. Αλ. Άρδασσας - Κεραυνός Πετρανών (γήπεδο Άρδασσας) 
Ερμής Ασβεστόπετρας - Βέρμιο Καρυοχωρίου  (γήπεδο Ασβεστόπετρας)
Ατρόμητος  Πτολεμαΐδας - ΕΑΣ Ανθότοπος (γήπεδο Ατρόμητου)
Ακρίτες Κοζάνης - Άρης Μαυροπηγής   (γήπεδο Λιάππειο)
Κυριακή 9/11/2014 – 3.00μ.μ.
Μ. Αλ. Χαραυγής - Δόξα Μικροκάστρου (γήπεδο Χαραυγής)              
ΑΣ Ποντοκώμης - ΠΑΟΚ Κοίλων (γήπεδο Ποντοκώμης)
Ηρακλής Κρυόβρυσης - Πολυνίκης  (γήπεδο Κρυόβρυσης)
Βαθμολογία
ΠΑΟΚ Κοίλων 18
Μ. Αλ. Άρδασσας 16
Ερμής Ασβεστόπετρας 13
Κεραυνός Πετρανών 12
ΑΣ Ποντοκώμης 10
Ηρακλής Κρυόβρυσης 9
ΕΑΣ Ανθότοπος 9
Πολυνίκης 6
Βέρμιο Καρυοχωρίου 6
Δόξα Μικροκάστρου6
Ακρίτες Κοζάνης 5
Μ. Αλ. Χαραυγής 4
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 4
Άρης Μαυροπηγής 0
Γ’ κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης
1ος  όμιλος
Αποτελέσματα 6η αγωνιστική
Σάββατο 8/11/2014 – 3.00μ.μ.
Δόξα Λευκόβρυσης  - Δαναοί Κοζάνης  (γήπεδο ΕΠΣ Κοζάνης)
Απόλλων Αυλών - Πρόοδος Μεταξά (γήπεδο Αυλών)
Κυριακή 9/11/2014 – 11.00π.μ.
Αναγέννηση Αργίλου - Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου (γήπεδο Αργίλου)
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  - Α.Ο. Κρόκου  (γήπεδο στρατιωτικό)
Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου          
Βαθμολογία
ΑΟ Κρόκου 13
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 11
Δόξα Λευκόβρυσης 9
Δαναοί Κοζάνης 8
Αναγέννηση Αργίλου 6
Αίας Μικροβάλτου 5
Πρόοδος Μεταξά 3
Απόλλων Αυλών 0
Α.Ε. Καισαρειάς 0
2ος  όμιλος
6ηαγωνιστική
Σάββατο 8/11/2014 – 3.00μ.μ.
Άρης Καλονερίου  - Α.Σ. Καρυδίτσας  (γήπεδο Καλονερίου)
Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης - Δόξα Βερμίου Πύργων  (γήπεδο Βατερού)             
Ελπίδες  Ελλησπόντου - Δράση Τσοτυλίου  (γήπεδο Δρεπάνου)
Κυριακή 9/11/2014 – 3.00μ.μ.
Ατρόμητος Δροσερού  - Ηρακλής Πτολεμαΐδας  (γήπεδο Δροσερού)           
Ρεπό:  Α.Ε. Καλαμιάς      
Βαθμολογία
Ηρακλής Πτολεμαΐδας 13
ΑΕ Καλαμιάς 12
Δράση Τσοτυλίου 12
Δόξα Βερμίου Πύργων 6
Άρης Καλονερίου 6
ΑΣ Καρυδίτσας 3
Ατρόμητος Δροσερού 3
Ελπίδες Ελλησπόντου 1
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 0