ΕΚΑΣΔΥΜ: ΓΣ Ελίμειας - ΓΣΚ Λασσάνης 53-79

Πρώτο ροζ φύλλο αγώνα για τη φετινή αγωνιστική περίοδο για τους Άνδρες του Λασσάνη με σκορ 53-79 επί της Ελίμειας. Σε ένα παιχνίδι που δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας, η ομάδα μας πέτυχε μία άνετη νίκη στο ΔΑΚ Αιανής επί της αξιόμαχης ομάδας της Ελίμειας.

Από το πρώτο δεκάλεπτο ήδη ο Λασσάνης απέκτησε μία μικρή διαφορά, την οποία και διεύρυνε σε διψήφια επίπεδα στη δεύτερη περίοδο με σκορ ημιχρόνου το 21-39.

Αντίστοιχη η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με την Ελίμεια να βρίσκει κάποια μεγάλα σουτ, ωστόσο η ομάδα μας δεν απειλήθηκε σε καμία στιγμή και με κάποια εύστοχα τρίποντα στο τελευταίο δεκάλεπτο έδωσε διαστάσεις στην επικρατησή της.

Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την πρώτη νίκη και ευχόμαστε ανάλογη συνέχεια στα επόμενα ματς και καλή συνέχεια στην ομάδα της Ελίμειας στο πρωτάθλημα.

ΓΣ Ελίμειας - ΓΣΚ Λασσάνης 53-79

Διαιτητές: Μαρινέλης, Γλούφτσης

Δεκάλεπτα: 9-17, 21-39, 37-58, 53-79

ΓΣ Ελίμειας (Ζαγάρας): Τσέπουρας 1, Παπακώστας, Χριστόφορος 8(1), Τσιμόπουλος, Μητσιάκος 3, Σταυράκης 11(2), Τέλλιος, Τζέλλος, Μπούχρας, Gadliauskas 21(1), Μανώλας, Ζαγάρας 9(1).

ΓΣΚ Λασσάνης (Βλάχος): Στάθης 1, Καρακεσίσογλου 6, Κωτούλας 10, Γαβρίδης 15(2), Τσίμτσιος 5(1), Κηπουρίδης 5(1), Σταθόπουλος, Βαγιάτης 5, Δούμας 10, Λαμπρόπουλος 8, Κυρατλίδης, Νήτσιος 14(2).