ΕΚΑΣΔΥΜ - Β' Ανδρών: ΑΣ Φοίνιξ Κοζάνης - ΑΣ Ελπίδα Περδίκκα 71-43

Την  τρίτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Φοίνιξ  στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της β’  κατηγορίας ανδρών εντός έδρας με την ομάδα Α.Σ. Ελπίδα Περδίκκα με τελικό σκορ 71-43. Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε άσχημα η κοζανίτικη  ομάδα με το σκορ να είναι 16-9 ενώ στο δεύτερο έπαιξε καλύτερα και ανέβασε την απόδοση της με το σκορ να κλείνει στο ημίχρονο 39-20. Ίδια εικόνα και στο 3ο δεκάλεπτο με το σκορ 60-24 να δίνει την ευκαιρία στον προπονητή της ομάδας να δοκιμάσει σχήματα και πεντάδες στο τελευταίο δεκάλεπτο και δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίχτες.Διαιτητές: ΤΣΙΡΟΓΛΟΥ - ΠΑΝΤΖΙΟΣΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-9 , 39-20 , 60-24 , 71-43Α.Σ. ΦΟΙΝΙΞ ΚΟΖΑΝΗΣ (Ματσαρίδης): ΤΣΙΑΜΟΥΡΤΖΗΣ,ΚΑΠΛΑΝΟΓΛΟΥ 6(1),ΛΑΓΟΠΟΥΛΟΣ 2(8ΡΙΜΠ), ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ 11(5ΑΣ) ,ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ 7 ,ΚΑΚΑΒΑΣ 23(5), ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ ,ΓΚΑΣΗΣ 2 ,ΚΟΥΛΑΞΟΥΖΙΔΗΣ 17(5ΚΛ) ,ΚΑΡΕΝΤΖΟΣ 3(1) ,ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥΑ.Σ. ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΡΔΙΚΚΑ: ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ 17(1) ,ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ 6, ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ 8, ΤΑΡΓΟΝΤΣΙΔΗΣ 2 ,ΚΑΛΟΜΕΝΙΔΗΣ,ΤΣΟΤΣΟΣ 2, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ,ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 8(1),ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ