Γ' ΕΠΣΚ: Πρόοδος Μεταξά - Δόξα Βερμίου - Πύργων 2-1

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η ομάδα του Μεταξά επικρατώντας της αξιόμαχης ομάδας των Πύργων. Ισοδύναμο το α΄ημίχρονο αντίθετα με το β΄ημίχρονο στο όποιο υπερείχε η Πρόοδος  χάνοντας πολλές ευκαιρίες.φιλμ του αγώνα Στο 6΄λεπτό πραγματοποιήθηκε η πρώτη φάση στο παιχνίδι η οποία ανήκε στους Πύργους αλλά το σουτ που επιχείρησε ο επιθετικός κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα μας Καραμούζα Α. Στο 13΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπλαχάβα Μπ. η μπάλα πέρασε μόλις άουτ. Στο 30΄λεπτό άλλη μια καλή εκτέλεση φάουλ του Μπλαχάβα Μπ. αλλά εξίσου καλή και η απόκρουση του τερματοφύλακα. Στο 35΄λεπτό αφού μετά από αδράνεια της άμυνας μας έγινε σέντρα, στην πορεία της μπάλας βρέθηκε ο επιθετικός της φιλοξενούμενης ομάδας και με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1. Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 46΄λεπτό σουτ του Παρασκεύοπουλου Β. με τον τερματοφύλακα να μπλοκάρει την μπάλα. Στο 55΄λεπτό ο Καραμούζας Α. μπλόκαρε την μπάλα μετά από σουτ των φιλοξενουμένων. Στο 57΄λεπτό ο διαιτητής αρνήθηκε καθαρό πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Αναγνώστου Θ. μέσα στην περιοχή. Στο 59΄λεπτό φάουλ του Μπλαχάβα Μπ., στην πορεία της μπάλα βρέθηκαν ο Αναγνώστου Θ. και ο Τσιάμης Γ. με τον δεύτερο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κοντινό πλασέ γράφοντας το 1-1. Στο 64΄λεπτό καταπληκτική προσπάθεια του Λαβαντσιώτη Αντ. ο οποίος έβγαλε τετ-α-τετ τον Παρασκευόπουλο Β. με τον τελευταίο να αστοχεί. Στο 65΄λεπτό δυνατό σουτ του Αναγνώστου Θ. εκτός περιοχής αλλά ο τερματοφύλακας έστειλε την μπάλα με υπερένταση σε κόρνερ. Στο 69΄λεπτό ακόμη μια εκτέλεση φάουλ του Μπλαχάβα Μπ. με τον τερματοφύλακα να στέλνει την μπάλα για ακόμα μια φορά σε κόρνερ. Στο 70΄λεπτό κόρνερ του Κουτσογιώτα Θωμ., ο Χαρέλας Σ. πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας αλλά η κεφαλιά που επιχείρησε πέρασε λίγο έξω. Στο 71΄λεπτό ωραία επέλαση του Αναγνώστου Θ. από αριστερά ο οποίος έκανε μια παράλληλη σέντρα αλλά ο Παρασκευόπουλος Β. δεν μπόρεσε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. Στο 73΄λεπτό ο διαιτητής αρνήθηκε δεύτερο καθαρό πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Παρασκευόπουλο Β. Στο 76΄λεπτό καλό σουτ του Λαβαντσιώτη Αντ. αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ. Στο 78΄και 80΄λεπτό ακυρώθηκαν δύο γκολ των φιλοξενουμένων οι οποίοι υποδείχθηκαν σωστά ως οφσάιντ. Στο 82΄λεπτό χάθηκε άλλη μια πολύτιμη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Παρασκευόπουλο Β. να αστοχεί μπροστά από τον τερματοφύλακα της φιλοξενούμενης ομάδας. Στο 88΄λεπτό απευθείας εκτέλεση του Παρασκευόπουλου Β. με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς γράφοντας το τελικό 2-1.Πρόοδος Μεταξά (Παπακυπαρίου Κ./Αναγνώστου Κ.):Καραμούζας Α, Παπαϊωάννης Δ, Λαβαντσιώτης Δ, Τσιάμης Γ, Κουτσογιώτας Θωμ, Λαβαντσιώτης Αντ, Αναγνώστου Θ, Μπλαχάβας Μπ( 92΄Μπλιούμης Θ.), Παπαθανασίου Γ( 61΄Χαρέλας Σ.), Γουλιός Σ (93΄Γκουντρουμπής Γ), Παρασκευόπουλος Β.Πάγκος: Χατζηκωνσταντίνου Π, Γκουντρουμπής Θ, Νατσιός Χρ.Ε.Μ.Α.Σ Πρόοδος Μεταξά