Αρχική

Γ' Εθνική: Tα αποτελέσματα της 4ης Αγ. (1ος Όμιλος Βορρά)

Με το απόλυτο των νικών συνεχίζουν ο Ερμής Αγιάς και ο ΑΣ Καρδίτσας, με τον ομάδα του Γρηγόρη Γιασάρη να κερδίζει στην Κοζάνη, τους αήττητους Διόσκουρους με 71-67, ενώ το συγκρότημα του Χάρη Φόρου πέρασε από το Πολύκαστρο, κερδίζοντας τον Εύθαλο με 57-50. Στην 3η θέση έμεινε ο Πρωτέας Γρεβενών ο οποίος πέρασε από την Φλώρινα κερδίζοντας τον Αριστοτέλη με 82-75.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Αριστοτέλης Φλώρινας – Πρωτέας Γρεβενών  75-82Εύαθλος – Καρδίτσα 50-57Μακεδονικός – Μελίκη  78-67Αιας Ευόσμου – Πτολεμαΐδα 72-51Διοσκουροι Κοζάνης – Ερμής Αγιάς  67-71ΑΓΣ Ιωαννίνων – Σιάτιτσα  81-69

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 75-82ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-16, 35-38, 58-53, 75-82Διαιτητές: Μαντήλας, Νάκας.ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 3, Κέκελης 10 (2), Βίτκας 9 (2), Παπαδημητρίου 24 (5), Ρούζιος 12 (2), Καραβατάκης, Κεσίδης, Βασιλείου 7, Παπαπαϊωακείμ 10, Συμεών.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Χασιώτης): Τσούκας 17 (3), Γιαννάκης 8 (2), Κλωνάρας 10, Ρίγκος, Κολοβός 7 (1), Ζήμπρας, Κιούρκας 6, Μπόζιαρης 7 (1), Μαλιούρας 11, Τζήμας 13 (2), Γάτος 3, Συλλάκος.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΜΕΛΙΚΗ  78-67ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-11, 48-40, 60-53, 78-67Διαιτητές: Φουτζήλας, Παπαδόπουλος Χαρ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 9, Κοντσές Α. 2, Ντισλής 32 (3), Μιχαηλίδης 9, Λυχριδάς, Κομμάτας, Κοντσές Β., Παρχαρίδης, Πηλακούτας 4, Μποβασιανός 6, Νταράκης 16, Γραβάνης.ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 19 (2), Μαυρίδης 16 (3), Δημητριάδης 11 (2), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Παπαρώσης,  Ρογκόντης 6, Κωτζαμπάσης 7 (2), Κωσταμπίτσης, Σταυρουλάκης 4, Τζουνόπουλος 4, Κουτσιαμπασόπουλος.

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 67-71ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-18, 32-32, 54-51, 67-71Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, ΑγραφιώτηςΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Σισμάνης 4, Σκορδάρης 7 (1), Ντόβας 21 (2), Βλάχος 15 (1), Ζολώτας 2, Νικολάου 12 (1), Ανδρίτσος 2, Καρανώτας 4.ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ(Γιασάρης): Κόμματος 15 Δαουλάρης 14, Καλεμτζάκης 2, Μηλιώνης 9 (3), Χαλκιάς, Γούλας 2, Περωτής 18, Γκανέτσας 11 (3), Ριζούλης.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 72-51ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-14, 32-26, 59-37, 73-51Διαιτητές: Ρούκας, ΚολοκυθάςΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Χατζούλης): Αμούντζιας 6, Καδής 12, Μαυρίδης 20, Λύτας 11, Βελλίδης 11, Σικαλίδης 8, Παπαδόπουλος 2, Σπύρας 3.ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ (Μορουζίδης): Μαλούτας 9, Καλομενίδης 5, Κλωνάρας 8, Τσιαγκλάντανος 13, Σαχπατζίδης 2, Πανίδης 10, Πλεξίδας 2, Ματκάρης 2.

ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ. – ΑΣΚ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 50-57ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-13, 24-20, 31-34, 50-57Διαιτητές: Φουτζήλας, Παπαδόπουλος Χαρ.ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟ(Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3 (1), Γκαντίδης 6 (2), Ημερίδης 11, Πούλος 2, Σιώπκας 2, Κουτούλας 5, Ζεμπεκίδης 9 (3) ,Κηρύκος, Πολυχρονίδης 12 (4), Φελέκης, Σιδηρόπουλος, Παπαρίδης.ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Φόρος): Δεσπούλης 4, Πανάρας 4, Γεωργίου 12 (2), Τσιαμούρας, Βούλγαρης, Κατσαρός, Αντωνίου 6 (1), Κουρέπης 2, Πάσσας 3, Ζωιτσάκος, Θέος 26 (3), Μπρούτσος.

ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΣΙΑΤΙΣΤΑ 81-69ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 42-36, 62-51, 81-69Διαιτητές: Μελανίδης, ΝτόγκαςΙΩΑΝΝΙΝΑ (Τζουκανέλης): Γεωργίου, Μπαρτζώκας 12, Κοντός 9 (1) , Αντωνίου, Σκορδίλας 12 (2), Μάκης 2, Πάτρας 14, Φίλιος 2, Αυγερινός 23 (4), Μάλλιος, Μάντζιος 7.ΣΙΑΤΙΣΤΑ (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας, Σβώλης, Γράβας 5, Ρέππας Χρ. 6, Παπαθωμάς 4 (1), Ρέππας Ν. 10, Καρακουλάκης 10 (2), Χιόνος 7 (1), Τσιαούσης 18 (1), Καλαμπούκας 9 (1), Κοσμίδης, Γκουζιώτης.

Η Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

1.ΑΣ Καρδίτσας 8 (4-0)
2.Ερμής Αγιάς 8 (4-0)
3.Πρωτέας Γρεβενών 7 (3-1)
4.Σιάτιστα 6 (2-2)
5.Μελίκη 6 (2-2)
6.ΑΓΣ Ιωαννίνων 6 (2-2)
7.Διόσκουροι Κοζάνης 5 (2-1)
8.Εύθαλος 5 (1-3)
9.Αριστοτέλης Φλώρινας 5 (1-3)
10.Μακεδονίκος 5 (2-1)
11.Αίας Ευόσμου 4 (1-2)
12.Πτολεμαϊδά 4 (0-4)
13.Ηρακλής Κοζάνης 1 (0-2-2μηδ)
*Έχει αποχωρήσει η Μεταμόρφωση Βόλου