Αρχική

Γ’ Εθνική: Τα βλέμματα στο Δυτικομακεδονικό ντέρμπι

Ο Εορδαϊκός  εξαργύρωσε την καλή εμφάνιση με νίκη βάλσαμο. Το τρίποντο   επί του  Βυζαντίου  την προηγούμενη αγωνιστική  έφερε τους Λιγνιτωρύχους  σε πλεονεκτική θέση όσον αφορά την  υπόθεση παραμονής και πλέον οι ποδοσφαιριστές του Αλέξη Αλεξίου με ανεβασμένη ψυχολογία πάνε στον  Φιλώτα  για να αντιμετωπίσουν την επικίνδυνη Θύελλα  που κάνει μια απέλπιδα προσπάθεια για την σωτηρία της.  


Ο τεχνικός του Εορδαϊκού, ζήτησε από τους παίκτες του να ξεχάσουν   τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής και πλέον και ο ίδιος ποντάρει στην καλή ψυχολογία της ομάδας του και το ανεβασμένο ηθικό των παικτών του, προκειμένου αυτά τα δύο στοιχεία να χρησιμοποιηθούν και στην αναμέτρηση της Κυριακής.
Η Κοζάνη  δεν αγωνίζεται, θα κάνει το προγραμματισμένο ρεπό της με το μυαλό της στο δύσκολο πρόγραμμα που ακολουθεί αρχής γενομένης από το παιχνίδι της Τετάρτης με τον Άρη στο Χαριλάου
Το πρόγραμμα και οι ρέφερι της 25ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο. 
Από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας ανακοινώθηκαν οι διαιτητές  και οι βοηθοί που ορίστηκαν να διευθύνουν τους αγώνες της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ' Εθνικής 2015-2016 στον πρώτο όμιλο.
Όλα τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το Σάββατο 12 Μαρτίου 2016  στις 3 το μεσημέρι.
Το παιχνίδι  Απόλλων Καλαμαριάς – Άρης  θα ξεκινήσει στις 3.30μ.μ.
25η αγωνιστική   
Απόλλων Κρύας Βρύσης -  Εθνικός Ν. Αγιονερίου
Μίσσας, Κωτούλας (Τρικάλων), Βογιατζής (Καρδίσας)
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Καμπανιακός
Κυριαζίδης, Τερζόπουλος (Έβρου), Κουβαλάκης (Δράμας)
Λαγκαδά - Ηρακλής Αμπελοκήπων
Δραγάτης (Χαλκιδικής), Νταβέλας, Τοροσιάδης (Μακεδονίας)
Θύελλα Φιλώτα – Εορδαϊκός
Μελτζανίδης (Ημαθίας), Δεμερτζής, Δέλλιος (Πέλλας)
Νέστος Χρυσούπολης -  Καβάλα
Συμεωνίδης, Θεοδώρου, Γιαμουζής (Πιερίας)
Δόξα Δράμας -  Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Μαλούτας, Χρυσάνης (Ημαθίας), Βερνέζης (Καβάλας)
Απόλλων Καλαμαριάς – Άρης
Σημαιάκης, Κελάζογλου, Μαλανδρής (Χαλκιδικής)
Έβρος Σουφλίου - Εθνικός Γαζώρου
(ματαιώνεται)
Ρεπό:  Κοζάνη
Βαθμολογία
Άρης
59
Δόξα Δράμας
46
Νέστος Χρυσούπολης
45
Καλαμαριά
37
Καβάλα
37
Εορδαϊκός
37
Καµπανιακός
35
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
31
Εθνικός Αγιονερίου
31
Κοζάνη
30
Απόλλων  Κρύας Βρύσης
27
Λαγκαδάς
27
Εθνικός Αλεξανδρούπολης
25
Θύελλα Φιλώτα
22
Ηρακλής Αμπελοκήπων
21
Έβρος Σουφλίου
11
Εθνικός Γαζώρου
5

Δημοφιλές περιεχόμενο