Γ’ Εθνική: Καβάλα – Εορδαϊκός 4-0

Βαριά ήττα για τον Εορδαϊκό
Παρουσία λίγων φιλάθλων και σε δύσκολο αγωνιστικό χώρο, ο ΑΟΚ δε δυσκολεύτηκε να πάρει τους 3 βαθμούς απέναντι στον Εορδαϊκό.  Οι γηπεδούχοι έδειξαν καλό πρόσωπο απέναντι σε μια ομάδα που αμυντικά πριν το ματς με τον ΑΟΚ, είχε δεχτεί λίγα γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Καβάλα  μέσα σε 3 λεπτά, πήρε ένα σοβαρό προβάδισμα και όλα τελειώσανε πολύ γρήγορα και με το τρίτο γκολ του Δουμάνη, λίγο πριν το τέλος του Α`  `μέρους.
Από τα δεξιά, ο Πτηνόπουλος πήρε πολλές προσπάθειες και δημιούργησε προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα ενώ ο Δουμάνης ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικός.
Στην επανάληψη η ομάδα του Εορδαϊκού έπαιξε ανοιχτά και αυτό βοήθησε τον ΑΟΚ, να βρει χώρους.
Ο Μπαντάνης πέτυχε ένα γκολ που έδειξε ότι το ήθελε πολύ. Η εστία του Αθανασίου, απειλήθηκε ελάχιστες φορές. Το απόγευμα κύλησε πολύ άνετα…
Ο Αλέξης Αλεξίου βρέθηκε στα δημοσιογραφικά θεωρεία και μάλλον θα αναλάβει την τεχνική ηγεσία του Εορδαϊκού, αφού πριν από λίγες μέρες έλυσε τη συνεργασία του, με τον Εθνικό Γαζώρου.
Το φιλμ του αγώνα
9` Σουτ του Γρηγόρη Παπαδόπουλου, από πλάγια θέση, μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
19` Ανατροπή του Παληγεώργου από τον Κλάζογλου, σφυρίζεται πέναλτι. Εκτέλεσε ο Γρηγόρης Παπαδόπουλος για το 1-0.
22` Σέντρα ακριβείας του Πτηνόπουλου, με κεφαλιά ο Δουμάνης το 2-0.
27` Σέντρα Παπαδόπουλου, ο Λιόλιος δε πιάνει καλά την κεφαλιά, από τη μικρή περιοχή.
42` Το 3-0 με σουτ του Δουμάνη, από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
50` Πάσα του Πτηνόπουλου, ο Δουμάνης αστοχεί με σουτ από πολύ κοντά.
51` Σουτ του Γιόνδη, δύσκολη απόκρουση του Αθανασίου.
52` Τετ α τετ, ο Μπαντάνης πλασάρει πάνω στον Περπερίδη. Η μπαλιά από τον Δουμάνη.
59` Σουτ του Μπαντάνη, η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Λιάμη και καταλήγει στα δίχτυα για το 4-0.
85` Φάουλ του Γρηγόρη Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Μπάτζιου, απόκρουση του Περπερίδη, ο Ασημάκης από κοντά πλασάρει για να σώσει πάνω από τη γραμμή ο Κλάζογλου.
87` Φεύγει μόνος του ο Ασημάκης αλλά με σουτ δε βρίσκει στόχο.
90` Ο Ασημάκης μόνος του, το σουτ, μπλοκάρει ο Περπερίδης.
Καβάλα: Αθανασίου, Σταματόπουλος, Μαργαρίτης, Λιόλιος, Δέντσας, Παληγεώργος (34` Μπαντάνης), Γρηγόρης Παπαδόπουλος, Δέντσας, Μπάτζιος, Πτηνόπουλος (63’  Ασημάκης), Δουμάνης (76’ Μπλιός), Κανούλας.

Εορδαϊκός: Περπερίδης, Πασχαλίδης Κ (43’  Χαραλαμπίδης Ε), Συμεωνίδης (46’ Ιωαννίδης - 63’ Σαββίδης), Λιάμης, Κλάζογλου, Κουλίδης, Μαυροματίδης, Σερσέμης, Γιόνδης, Αμαραντίδης, Χαραλαμπίδης Θ.
Διαιτητής: Τσαλουχίδης
Βοηθοί: Τσαμπαζάκης, Αβραμίδης (Κιλκίς)