Γ’ Εθνική: Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Κοζάνη 4-4 | φωτο

Συγκλονιστικό παιχνίδι στο Κοκκινόχωμα

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο από τη μέση και μπροστά αλλά παρουσιάζοντας αμυντικά κενά η Κοζάνη υποχρεώθηκε σε ισοπαλία μέσα στο Βυζάντιο με σκορ 4-4 .
Και λέμε υποχρεώθηκε για το λόγο που οι ερυθρόλευκοι βάση συνολικής απόδοσης θα μπορούσαν να φύγουν με το διπλό μέσα από μια δύσκολη έδρα και κόντρα σ έναν πολύ δυνατό αντίπαλο.

Πέτυχε 4 γκολ με τους Γιοβανέλη  , Τραυλό , Τσικόπουλο και Αλμπάνη  ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ 0-2 , 1-3 , 3-4  είχε δοκάρι με τον Τσικόπουλο και δύο κλασικές ευκαιρίεςστα τελευταία λεπτά  με τον Αλμπάνη όταν το σκορ ήταν στο  4-4 .

Τα δύο από τα τέσσερα γκολ που δέχτηκε η Κοζάνη ήταν με πέναλτι.
Το φιλμ του αγώνα
 1` οριζόντιο δοκάρι του Γ. Τσικόπουλου με πλασέ, στη συνέχεια σουτ του Χαματάι, σωτήρια προβολή του Γαλακτερού.
15` αστοχεί με πλασέ ο Γιάννης Τσικόπουλος.
19` Σουτ Τραυλού από πλάγια θέση, το 0-1.
22` Μετά από σύγχυση μέσα στην περιοχή , ο Γιουβανέλης με σούτ το 0-2.
27` ανατροπή Κεφαλά από Ηλία  Τσικόπουλο, σφυρίζεται  πέναλτι. Εκτελεί ο Κεφαλάς για το 1-2.
33` Με ατομική προσπάθεια και σουτ του Γιάννη Τσικόπουλου το 1-3.
40` Φάουλ του Μπονέρη, κεφαλιά του Κεφαλά, το 2-3.
 43` από τα 3 μέτρα, πλασέ του Παντελίδη, έσωσε ο Τζόρτζεβιτς
 50` κεφαλιά του Κεφαλά, από πολύ κοντά στα χέρια του τερματοφύλακα..
 55` από πολύ κοντά σουτ του Χαματάι, σώζει ο Καγκελίδης.
63` εντυπωσιακό σουτ, στον αέρα του Αποστολίδη, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
65` Ανατροπή του Καρλόπουλου, από τον Τζόρτζεβιτς, σφυρίζεται πέναλτι. Εκτελεί ο Κεφαλάς για το 3-3.
75` ο Αλμπάνης με πλασέ μετά από ολιγωρία της άμυνας, το 3-4.
77` Με σουτ ο Τερζίδης μέσα από την περιοχή  το 4-4.
Προηγήθηκε σουτ  του Καρλόπουλου και προσωρινή απόκρουση του Τζόρτζεβιτς.
Στα τελευταία λεπτά δύο κλασικές ευκαιρίες για την Κοζάνη με τον Αλμπάνη
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος : Καγκελίδης, Περσίδης, Γαλακτερός, Πόπτσης, Τουλγκερίδης 39` Παντελίδης, Αποστόλου, Κεφαλάς, Καρλόπουλος, Αποστολίδης, Μπονέρης 82` Κονσταντίνι, Τερζίδης 88` Μ. Δημητριάδης.
Κοζάνη: Τζόρτζεβιτς, Ηλίας, Τραυλός, Ταχιάς, Γιουβανέλης (48'  Δινοβίτσης), Η. Τσικόπουλος, Γ. Τσικόπουλος (73` Αλμπάνης), Τσαγκαλίδης, Βουτσιώτης, Χαματάι (58` Καπετάνος.