Γ’ Εθνική: Έκανε το χρέος της η Κοζάνη και παρέμεινε ζωντανή - Μεγάλη νίκη του Εορδαϊκού - Λευκή ισοπαλία για το Φιλώτα - Αποτελέσματα - βαθμολογία

Έκανε το χρέος της η Κοζάνη  και με καθαρό μυαλό στο Β ημίχρονο πήρε άνετα τη νίκη με σκορ 3-0 κόντρα στον Εβρο Σουφλίου που στο Α΄ημίχρονο κι όσο οι δυνάμεις του το επέτρεπαν κρατούσε το 0-0

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε με την Κοζάνη να έχει φλύαρη υπεροχή  και μη έχοντας καθαρό μυαλό  να μη μπορεί να διασπάσει την άμυνα του Εβρου .που προσπαθούσε να φανεί απειλητικός . Οι φωνές του Παρασκευά στην ανάπαυλα παραμέρισαν το άγχος των ποδοσφαιριστών του και με συνοπτικές διαδικασίες στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν στην νίκη με 3-0 .
Τα γκολ πέτυχαν ο Χαματάι στο 56΄ το 1-0 μετά από προσπάθεια του Παπαδόπουλου, το 2-0 οικογενειακή υπόθεση με τον Τσικόπουλο Γιάννη να εκτελεί φάουλ και τον αδερφό του Ηλία με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και το 3-0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του νεαρού Πιτσιάβα (ανατροπή Αλιατίδη).
Μεγάλη νίκη για τον Εορδαϊκό και άλμα σωτηρίας. Οι Λιγνιτωρύχοι πέτυχαν σπουδαία νίκη 2-1 κόντρα σε μια πολύ δυνατή ομάδα όπως αυτή του Βυζάντιου Κοκκινοχώματος. Το πρώτο ημίχρονο μέτριο ποιοτικά με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το στείρο 0-0. Στο δεύτερο μέρος πιο αποφασιστικός ο Εορδαϊκός προηγήθηκε στο 49΄με γκολ του Μπίκου για να απαντήσει το Βυζάντιο στο 57΄με τον Τερζίδη 1-1. Στο 77΄ ο Μαυροματίδης ήταν εύστοχος στο πρώτο πέναλτι που κερδίζει φέτος ο Εορδαϊκός δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του με 2-1.
Άσφαιρη ισοπαλία για τη Θύελλα Φιλώτα 0-0 μέσα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.