ΓΥΝΑΙΚΕΣ:ΤΕΛΟΣ Α΄ ΓΥΡΟΥ ΜΕ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ 2-3 ΣΕΤ

Η νίκη με όποιον τρόπο κι αν προέρχεται δεν παύει να είναι νίκη. Και στο Αιγίνιο η ομάδα που κέρδισε ήταν η δική μας. Η μεγάλη ομάδα του Συλλόγου πήρε μια νίκη που την δικαιούνταν απόλυτα αλλά που την πήρε στο τσακ και που αν δεν ήταν οι αθλήτριες συγκεντρωμένες θα μπορούσε και να είχε χαθεί…όπως εξελίχθηκε ο αγώνας και με τη σειρά που κερδήθηκαν τα σετ.Ευτυχώς όλα πήγαν κατ΄ευχήν και πήραμε τη νίκη έστω κι αν χάσαμε τον ένα βαθμό που τον πήρε το Αιγίνιο. Και στα κρίσιμα σημεία του αγώνα οι αθλήτριες του Γ.Σ.Κοζάνης έδειξαν ότι έχουν ψυχή και αποφασιστικότητα. Το δείχνει άλλωστε το σκορ μέσα στα σετ, η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής. Κι έτσι απλά στα σετ που οι αθλήτριές μας ήταν πεισμωμένες συμπλήρωναν και στήριζαν η μία την άλλη και όλες μαζί τα έδωσαν όλα για το ΣΥΝΟΛΟ.Μετά απο μία επιτυχία, ακόμα και στο τάϊ μπρέϊκ μπορεί να είναι άδικο να ξεχωρίσουμε πρόσωπα, αφού το βόλεϊ είναι ομαδικό σπορ και όταν κερδίζει η ομάδα κερδίζουν όλες μαζί, κερδίζει και ο κόουτς, κερδίζει και ο Σύλλογος. Για όσους βλέπουν μόνο το αποτέλεσμα 2-3 μοιάζει το παιχνίδι να κρίθηκε στις λεπτομέρειες, ίσως, δεν είναι δόκιμο να αναφέρουμε ότι σταθήκαμε καλύτερα σε σχέση με την αντίπαλο μας, αλλά, πράγματι έτσι είναι.Στα κρίσιμα σημεία είχαμε πάθος αλλά και ψυχραιμία και σωστές επιλογές και πήραμε αυτό που πιστεύουμε ότι αξίζαμε, απέναντι σε μία αξιόμαχη ομάδα που κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 2-1 στα σετ, αλλά το τελικό χαμόγελο ήταν στα δικά μας χείλη.*Εκ μέρους της Διοίκησης στο Αιγίνιο ήταν ο Πρόεδρος κ. Δ.Παφίλης.*Πολύ καλή η διαιτησία των Πλιάχα Αικατερίνης και Γιαννόπουλου Διονύσιου.*Άψογη στα καθήκοντά  της εφόρου της ομάδας μας η Ρούλα Σταμένου.*Τα σετ:25-16, 14-25, 25-22,11-25,9-15Γ.Σ.ΚΟΖΑΝΗΣ (κόουτς Δ.Τιτέλης):Παυλίδου, Πεχλιβανίδου, Παγούνη, Γκουντιού Αλ, Φακίτσα, Καρυπίδου, Τσιαούση, Τσανακτσή, Βασιλοπούλου,Γκουντιού Ολ, Σαχπαζίδου, Βόντσα, Καλογερίδου, Εμμανουηλίδου