ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ 3-1

Νίκη επί της Θύελλα Φιλώτα πέτυχαν οι παγκορασίδες του Συλλόγου με σκορ 3-1 τα σετ  25-17, 19-25, 25-10, 25-20.  Ακόμη μια ευκαιρία για τον προπονητή μας Δημήτρη Τιτέλη, αλλά και η φιλοσοφία του Συλλόγου,  να χρησιμοποιήσει όλες τις αθλήτριες που είχε στην διάθεσή του, αλλά και λυπηρό για αρκετές ομάδες που κατεβάζουν  6-7 αθλήτριες ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ για να κερδίζουν έναν αγώνα η ένα σετ για να δείξουν στους γονείς των παιδιών  ότι γίνεται δουλειά σε αυτά τα σωματεία. Δυστυχώς κανένας δεν κατάλαβε το νόημα του πρωταθλήματος που εφαρμόζει η Ένωση (ΕΣΠΕΜ) γιατί ο σκοπός είναι να κερδίζουν παιδιά, για αυτό δηλώνονται στο φύλλο αγώνα μέχρι 18 αθλητές-τριες και να χρησιιμοποιούνται σε κάθε σετ άλλη εξάδα,  και ΟΧΙ αποκλειστικά η νίκη.

Στον παιχνίδι με τον Φιλώτα χρησιμοποιήθηκαν οι αθλήτριες:Κακουλιδου Αλεξάνδρα, Φασούλα Δήμητρα, Καρυπίδου Παρθένα, Μαγγιρίδου Αναστασία, Καλογερίδου Έλενα, Ντομοπούλου Θωμαή, Βλαχάβα Δανάη, Τσιαούση Όλγα, Εμμανουηλίδου Κυριακή, Λούκα Γεωργία, Μακρυανίδου Βαϊτσα, Φακίτσα Ειρήνη και Τσιμοπούλου Παρασκευή.