Β' ΕΠΣΚ: Νικήτρια στη ¨λασπομαχία" η Ασβεστόπετρα!

Πολυνίκης Πτολεμαΐδας - Ερμής Ασβεστόπετρας 0-3
Σε ένα παιχνίδι που έγινε σε γήπεδο που θύμιζε βούρκο η ομάδα της Ασβεστόπετρας πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, στο έκτος έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Πολυνίκη Πτολεμαΐδας με 3-0.
Η ομάδα της Ασβεστόπετρας είχε ένα πολύ καλό επτάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο μεταξύ 32΄και 39΄ οπού σημείωσε και τα τρία γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση και των δυο ομάδων έπεσε και σ αυτό συντέλεσε ο βαρύς αγωνιστικός χώρος, και η κούραση των παικτών. Χαρακτηριστικό είναι ότι δεν δημιουργήθηκε ούτε μια ευκαιρία και για τις δυο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο.

Φάσεις και γκολ 18΄ Ευκαιρία για την Ασβεστόπετρα με το φάουλ του Σίσκου η μπάλα πέρασε άουτ. 33΄ Το γκολ για την Ασβεστόπετρα με νέα εκτέλεση φάουλ η μπάλα πέρασε μέσα από τα χέρια του τερματοφύλακα, και σημείωσε το 0-1. 35΄ Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρίζου της Ασβεστόπετρας, πιάνει την κεφαλιά ο Κατσιμαντάς και σημειώνει το 0-2.
38΄Το 0-3 για την Ασβεστόπετρα όταν από λάθος διώξιμο των αμυντικών η μπάλα φτάνει στον Παπαδόπουλο Διογένη που με ωραία πλασέ σημειώνει το τρίτο γκολ για την ομάδα του. 41΄ Έχουμε την ευκαιρία με τον Σουγιουλτζή που έκανε το πλασέ αλλά απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας.
Διαιτητής του αγώνα ο.κ Τσιγγένης Α με επόπτες της κ.κ Φραντζοπούλου και Τσιγγένης Μ.
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας (Σίσκος) : Άτσου, Φολτόπουλος, Κοπατσάρης, Τζιούρτζιος, Σωτηριάδης, STAFA, Ταμήλιας(34΄Καραγιαννάκος), Μπακίδης(75΄ Ποκιάκης), Νικολάου( 70΄Χ΄αναστασίου), Χασάπης, Λυπηρίδης.
Ερμής Ασβεστόπετρας( Μανώλας): Αντωνίου, Δεληγιάννης(55΄Πιπιντάκος), Κατσιμαντάς, Φωτίου, Γκαγκανιάρας( 85΄Μαρμανίδης), Μήτος, Σουγιουλτζής, Σίσκος, Παπαδόπουλος, Ρίζος, Χινδιρίδης.
ρεπορτάζ: Πουλασικίδης Βασίλης