Β' ΕΠΣΚ: Διπλό και ανοδική πορεία της Ροδιανής

Απόλλων Αυλών - Δόξα Ροδιανής 2-3

Συνεχίζει την ανοδική της πορεία η ομάδα της Ροδιανής η οποία με τη σημερινή εκτός έδρας νίκη στις Αυλές με σκορ 2-3 έκανε το 4Χ4 και δεν έχει χάσει ούτε βαθμό μέσα στο 2014.  Η ομάδα της Ροδιανής, που για μια ακόμη φορά και για διάφορους λόγους, είχε σημαντικές ελλείψεις, (Σαμαράς, Μωυσίδης, Κεντεποζίδης, Καψούρης) ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και κατάφερε νωρίς νωρίς να κάνει το 0-1 με τον συνήθη ύποπτο Κώστα Νάννο. Οι γηπεδούχοι μετά από λάθος της άμυνας της Ροδιανής  με κοντινό πλασέ θα κάνουν το 1-1. Δοκάρι για την Δόξα Ροδιανής μετά από ωραίο σουτ του Νάννου. Μεγάλες ευκαιρίες χάθηκαν από τον Νίκο Τζέλλο με σημαντικότερη την κεφαλιά που επιχείρησε εξ επαφής αλλά ο τερματοφύλακας των Αυλών έκανε σπουδαία επέμβαση. Το 1-2 θα γράψει και πάλι ο Νάννος μετά από σουτ κεραυνό έξω από την μεγάλη περιοχή και θα διαμορφώσει το σκορ του α’ ημιχρόνου.Στην επανάληψη και οι δυο ομάδες μπήκαν πιο δυνατά και παίχθηκε καλό ποδόσφαιρο με την ομάδα των Αυλών να βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο και να προσπαθεί να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ. Έτσι σε μια ανύποπτη φάση και ασταθή απόκρουση του Κωτούλα, οι γηπεδούχοι θα ισοφαρίσουν και πάλι σε 2-2. Σημαντική ευκαιρία χάθηκε για τη Ροδιανή όταν ο Αχιλλέας Δαμιανίδης θα ξεκινήσει μια προσπάθεια από την άμυνα και αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, θα μπει στην περιοχή όπου θα σπάσει τη μπάλα στον Κώστα Νάννο ο οποίος εξ επαφής θα χάσει μεγάλη ευκαιρία για το 2-3. Η ομάδα των Αυλών προσπαθούσε να βγει με αντεπιθέσεις το κατάφερνε πολλές φορές όμως ήταν άστοχη επιθετικά. Πολλές σημαντικές ευκαιρίες χάθηκαν από πλευράς Ροδιανής όπου έφτανε μέσα στην περιοχή αλλά δεν σημείωνε γκολ. Τελικά μετά από μια φάση διαρκείας ο Νίκος Τζέλλος θα κάνει το 2-3 με κοντινή κεφαλιά όπου και θα είναι και το τελικό σκόρ. Άριστη η διαιτησία του κ.Πανυτσίδη και των βοηθών Τζιουβάρα και Μπακατάρηntobas.blogspot.gr