Β’ ΕΠΣΚ: Στο τέλος έσωσε την παρτίδα η Γαλατινή Λύγισε στο 90’ ο Μακεδονικός

ΑΜΣ Γαλατινής – Μακεδονικός Σιάτιστας  1-1
 Ο   Φ.Σ.  Μακεδονικός Σιάτιστας κρατούσε στα χέρια τους τρεις βαθμούς της νίκης , ωστόσο το γκολ του Καραμιχάλη στο 90ό λεπτό τον υποχρέωσε σε ισοπαλία 1-1 στη Γαλατινή.
Πάνω από 500 ΦΙΛΑΘΛΟΙ παρακολούθησαν τον αγώνα!
 Η ομάδα του Γ. Γεωργιάδη μπήκε πολύ δυνατά στον παιχνίδι και έχασε ευκαιρίες είχε δοκάρι με το Παπαρίζο στο 14'  στο 30' με τον Στεργίου να κάνει το πλασέ από την μικρή περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ, αντίθετα η Γαλατινή στο πρώτο μέρος είχε μια καλή φάση όταν ο Ηλίας εκτέλεσε ο Δαϊνας Α. με φοβερή απόκρουση η μπάλα στο δοκάρι και κόρνερ.

Στο 28' ο Μακεδονικός φωνάζει για ένα πέναλτι σε ανατροπή του Ζιώγου Δ. από τον Παπαϊωάνου.
Στο 32’ ο Τσίτσας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, 0-1 για τους φιλοξενούμενους.
Στο β' ημίχρονο  η Γαλατινή μπήκε δυνατά και στο 47' ο Κουτσομήτρος αμαρκάριστος και μετά από κόρνερ έκανε την κεφαλιά που πέρασε μόλις άουτ, αν ο  Φ.Σ. Μακεδονικός Σιάτιστας έκανε ποιό απλά της αντεπίθεσης του, τότε θα μιλούσαμε για 0-2, 0-3... την μία με τον Ντέρο Β. στο 66' που βρέθηκε απέναντι στον Μακρή, και την άλλη στο 70'  όταν ο Στεργίου έφυγε από πλάγια έκανε την πάσα ο Δαϊνας Δ. δεν μπόρεσε αλλά ούτε και ο Ντέρος Α. να κάνουν γκολ.
Η φάση που κράτησε όρθια την Γαλατινή ήταν στο 65' ο Γράβας βρέθηκε μόνος απέναντι στον Μακρή ο τελευταίος σε κόρνερ.
Το γκολ που λύτρωσε την Γαλατινή το πέτυχε η αλλαγή ο Καραμιχάλης στο 90ο λεπτό με κεφαλιά.