Β’ ΕΠΣΚ: Καταιγίδα η Κοζάνη 2004

Κοζάνη 2004 – Αναγέννηση Λιβαδερού 5-1
Εύκολα άνετα κι απλά οι πιτσιρικάδες της Κοζάνης 2004 έφτασαν στην εντός έδρας  νίκη κόντρα στο ανανεωμένο και με αρκετές ελλείψεις Λιβαδερό με σκορ 5-1.
 Χατ τρικ για την Κοζάνη 2004 πέτυχε ο Φωλίνας κι από ένα γκολ σημείωσαν ο Φαρμάκης και ο Αντωνιάδης.

Για τους φιλοξενούμενους το γκολ πέτυχε ο Ζάνι.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού,  και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 3-0.
Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι πήραν την πρωτοβουλία κει μείωσαν σε 3-1 χωρίς όμως να καταφέρουν κάτι περισσότερο . Οι ποδοσφαιριστές του Θόδωρου Μανδραβέλη , πήραν στην συνέχεια    τον έλεγχο , είχαν δοκάρι  με τον Αντωνιάδη και πέτυχαν άλλα δύο γκολ για να φτάσουν στο εμφατικό 5-1.
Φάσεις και γκολ
Στο 15΄ο Αντωνιάδης στον Τσιάμη , που θα βγάλει τη σέντρα κι ο Φωλίνας από κοντά θακάνει το 1-0
Στο 25΄Γκούμας , στον Αντωνιάδη με πλασέ 2-0
Στο 30΄σουτ του Πουρνάρα, άουτ
Στο 31΄λάθος του τερματοφύλακα του Λιβαδερού και ο Φαρμάκης που κυνήγησε  τη φάση εύκολα το 3-0
Στο 43΄γυριστό σουτ Σταφυλίδη αποκρούει ο Πουρνάρας
Στο 53΄σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων κι ο Ζανί από κοντά μειώνει σε 3-1
Στο 64΄φάουλ του Νατσιόπουλου η μπάλα κοντράρει αλλάζει πορεία αλλά ο Τσατσόπουλος θα πεταχτεί και θα τη διώξει κόρνερ
Στο 66΄ ο Κουνάβας θα βγάλει τη σέντρα , κεφαλιά Αντωνιάδη στο οριζόντιο δοκάρι  στην επαναφορά νέα κεφαλιά του Φωλίνα διώχνει ο Πουρνάρας
Στο 76΄ο Ζανί ατομική ενέργεια και σουτ, άουτ
Στο 79΄ ωραία σέντρα Σταφυλίδη, κεφαλιά Φωλίνα 4-1
Στο 83΄ο Φωλ'ίνας θα ανατραπεί μέσα στην περιοχή κι ο κ. Διαμαντής θα δείξει την άσπρη βούλα . Το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Φωλίνας και γράφει το τελικό 5-1

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Διαμαντή και των βοηθών  κα Αραβοπούλου  και κα Γάτσου
Κοζάνη 2004 (Μανδραβέλης):  Τσατσόπουλος, , Τσιάμης, Μουρουζίδης, Φαρμάκης, Αντωνιάδης, Νίκος (67΄Κετίκογλου), Γκούμας Στ., Τρομπούκης(60΄Κουνάβας), Σταφυλίδης ( 80΄Καψάλης), Φωλίνας
Αναγέννηση Λιβαδερού:  Πουρνάρας , Παπαχαρισίου, Μίχος Μ, Μίχος Γ, Πουρνάρας , Τσιτσούρης, Νίκος (66΄Ζαραμπούκας), Ζανι , Βρόντσος (46΄Τσιάμης), Νατσιόπουλος , Τσαράβας