Β’ ΕΠΣΚ: Επιστροφή στις νίκες για τον Κεραυνό (βίντεο)

Κεραυνός Πετρανών – Ερμής Ασβεστόπετρας 3-0
Πολύ καλή εμφάνιση κι επιστροφή στις νίκες με 3-0 για την ομάδα του Κεραυνού Πετρανών απέναντι στην σκληροτράχηλη ομάδα της Ασβεστόπετρας .

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τη διαφορά οι γηπεδούχοι να μετουσιώνουν τις ευκαιρίες σε γκολ και να προηγούνται 2-0 σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που σπατάλησαν τις δικές στους που τους παρουσιάστηκαν
Στο δεύτερο ημίχρονο και για ένα εικοσάλεπτο,  ποιός είδε τα Πετρανά και δε τα φοβήθηκε ,ήταν καταιγιστικά σημείωσαν ακόμα ένα τέρμα κι έχασαν πολλές ευκαιρίες . Στην άλλη μεριά η Ασβεστόπετρα προσπάθησε να αντιδράσει αλλά βρήκε μπροστά της έναν  πολύ καλό Δάρρα κάτω από τα δοκάρια του Κεραυνού.
Φιλμ του αγώνα
Στο 4΄φάουλ με τον Έντι μέσα στην περιοχή προβολή του Σιδέρη 1-0
Στο 9 και στο 11 σουτ του Μπαλτζή και του Ρίζου τα εξουδετερώνει ο Δάρρας
Στο 21΄ωραίος συνδυασμός Ψαλίδα Τζ. Έντι και τελικό αποδέκτη τον Ψαλίδα Β. που με πλασέ κάνει το 2-0
Στο  29΄τετ α τετ Ρίζου αποκρούει  ο Δάρρας
Στο 37΄φάουλ του Έντι μπλοκάρει ο Αντωνίου
Στο 39΄σουτ Μπαλτζή έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο Δάρρας
Στο 46΄ο Σιδέρης ωραία στον Ψαλίδα Τζ. που θα ανατραπεί και πέναλτι . Το πέναλτι εκτελεί ο Ψαλίδας Β κι ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0
Στο 51΄Μπαλιά του Ψαλίδα βγάζει τετ α τετ τον Ψαλίδα Τζ. που θα σουτάρει για να αποκρούσει ο Αντωνίου
Στο 53΄σουτ Σαρβανίδη για τα Πετρανά  άουτ
Στο 55΄φάουλ με τον Μπαλτζή για την Αβεστόπετρα άουτ
Στο 57 σέντρα σουτ Ψαλίδα Τζ. στο κεφάλι του Ψαλίδα Β. αποκρούει δύσκολα ο Αντωνίου σε κόρνερ