Α' ΕΠΣΚ: Στην Αναγέννηση σταμάτησε το σερί της Ελίμειας

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - ΑΕ Ελίμειας  3-1 Μετά από ένα μέτριο παιχνίδι που έγινε σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο η Αναγέννηση Πτολεμαΐδας κέρδισε με 3-1 την Ελίμεια και παρέμεινε έτσι στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.Αντίθετα η Ελίμεια συνεχίζει την προσπάθεια να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.Στο πρώτο ημίχρονο η Αναγέννηση κατάφερε να προηγηθεί με ένα όμορφο γκολ του Παρλάνη μετά από σέντρα του Θεοδουλίδη.Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν κάτι καλό από το παιχνίδι και μπόρεσαν να ισοφαρίσουν στο 61ο με σουτ κεραυνό από τον Κοντοδήμο στο παραθυράκι του Μπερμπερίδη.Η χαρά όμως για την Ελίμεια κράτησε μόνο 5 λεπτά αφού ο Παρλάνης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 2-1.Η Ελίμεια προσπάθησε να αντιδράσει αλλά άφηνε κενά στην άμυνα με αποτέλεσμα η Αναγέννηση να βγαίνει σε επικίνδυνες αντεπιθέσεις.Στο 77ο ο Γκέκας έκανε το 3-1 μετά από εκτέλεσε κόρνερ του Γιαλαμίδη ενώ στο 82ο ο Βουγιούκας είχε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι.Αναγέννηση Πτολεμαΐδας: Μπερμπερίδης. Βουγούκας, Μυλωνάς, Γιλαμακίδης (87ο Ιγνατιάδης), Cobo, Κοσμίδης, Θεοδουλίδης, Παρλάνης (83ο Νικολάου), Γκέκας (87ο Πολατίδης), Σαμαράς, Δινοβίτσης.ΑΕ Ελίμειας: Βήτας, Μανιάκας (58ο Γιαπράκας), Βοριαζίδης, Δημητριάδης, Μανώλας, Μαυρίδης, Σιδέρης, Παπαδόπουλος, Πασχαλίδης, Κοντοδήμος, Τσλακιτζίδης.Διαιτητής: Σωτηριάδης Βοηθοί: Ξενακίδης, Μπέλτσου  e-ptolemeos.gr