Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Α.Σ Βελβεντό – Αλιάκμων Αιανής 4 – 0

Α.Σ Βελβεντό – Αλιάκμων Αιανής 4 – 0

Μετά από μια καλή εμφάνιση   κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο,  το Βελβεντό δάμασε τον Αλιάκμονα Αιανής.

Οι γηπεδούχοι καλύτεροι  στην μεγαλύτερη  διάρκεια του παιχνιδιού επικράτησαν δίκαια  με σκορ 4-0.

Ο Σικαλόπουλος άνοιξε το σκορ στο 30' που ήταν και το μοναδικό γκολ του ημιχρόνου.

Στο Β'  ημίχρονο στο 70'  ο Ευαγγελόπουλος θα γράψει το 2-0.

Στο  82' ο Καρούζος θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0  και στο 90' ο 14χρονος  Σακούλας θα κλείσει το σκορ στο 4-0.

ΑΣ Βελβεντό (Κουτσώνας): Κουλτούκης, Τέτος Στ, Πασχαλίδης, Κακουλαντωνάκης, Τσιφτσιάν, Μπισιούκης, Ευαγγελόπουλος, Σαββούδης, Σικαλόπουλος, Τέτος Δ, Τσίπης.

Αλιάκμων Αιανής (Μαλούτας): Ντούμπας, Πελέκας, Μπαλιάκας, Ευθυμιάδης, Μαρούδης, Σκουτέλας, Βαβλιάρας, Πλακούτσης, Χατζηαθανασίου, Μαντασάς, Ζησιός.

Διαιτητής: Γεωργιάδης

Βοηθοί: Βασιλειάδης, Βαρδιάμπαση

Παρατηρητής : Φωλίνας