Α’ ΕΠΣΚ: Ισοπαλία με δυνατό αέρα στον Κρόκο (φωτο - βίντεο)

ΑΕ Ελίμειας – Μακεδονικός Κοζάνης 1-1
Κόντρα στο βαρύ  αγωνιστικό χώρο και στο δυνατό αέρα στο β΄ημίχρονο  Ελίμεια και Μακεδονικός   μετά την διακοπή του πρωταθλήματος για τις γιορτές των Χριστουγέννων , προσπάθησαν και παρουσίασαν καλό θέαμα στους φιλάθλους που βρισκόταν στο γήπεδο
Δυνατές αλλά καθαρές μονομαχίες  πάθος , δύο γκολ 1-1  αλλά και χαμένες ευκαιρίες (πιο κλασικές αυτές του Μακεδονικού)   συνέθεσαν το πάζλ του παιχνιδιού.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο Α’ ημίχρονο να προηγηθούν 1-0 και να βλέπουν με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου  να έχουν και τον δυνατό αέρα σύμμαχο.
Οι φιλοξενούμενοι πίσω στο σκορ   και με κόντρα τον πολύ δυνατό αέρα είχαν τα ψυχικά αποθέματα , ισοφάρισαν κι αν ήταν  λίγο πιο τυχεροί θα έπαιρναν ακόμα και το τρίποντο (μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις )
Το φιλμ του αγώνα
Στο 17΄σέντρα σουτ Παρτάλη δύσκολα σε κόρνερ ο Βαρυτιμίδης. Το κόρνερ εκτελεί ο Κοντοδήμος  σύγχυση στα καρέ του Μακεδονικού κι από κοντά ο Γιαπράκας ανοίγει το σκορ 1-0
Στο 21΄φάουλ του Νικολάου διώχνει σε κόρνερ ο Γρηγοριάδης .
Στο 24΄ατομική προσπάθεια του Σέχι σπάει  μέσα στην περιοχή στον Νικολάου αλλά το σουτ που επιχειρεί από κοντά είναι άστοχο.
Στο 26΄Ζαχαριάδης στον Πιλικίδη διαγώνιο σουτ λίγο έξω.
Στο 40΄δυνατό σουτ Πασχαλίδη , λίγο έξω.
Στο 42΄ατομική προσπάθεια και σουτ του Σέχι διώχνει σε κόρνερ ο Γρηγοριάδης
Στο 47΄δυνατό σουτ Κοντοδήμου αποκρούει ο Βαρυτιμίδης.
Στο 61΄φάουλ με τον Νάννο μέσα στην περιοχή η μπάλα θα φτάσει στον Αργυρόπουλο που με κοντινό σουτ ισοφαρίζει σε 1-1.
Στο 74΄ σουτ του Κολέτσου μέσα από τη μεγάλη περιοχή άουτ.
Στο 82΄Κουτούλας στον Μπέμπη διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή λίγο έξω.
Στο 91΄ο Κουτούλας θα σπάσει ωραία στον Μπέμπη αυτός θα πιάσει δυνατό πλασέ κι ενώ η μπάλα κατευθύνεται στο παραθυράκι , πετάγεται ο Γρηγοριάδης κι αποκρούει σώζοντας την ομάδα του από βέβαιο γκολ.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Ζούγρα και των βοηθών του Γεωργιάδη και Γάτσου
Α. Ε. Ελίμεια (Ζαφειρίου - Κουτσώνας):  Γρηγοριάδης , , Καρανάνος(75΄Τσιώτκας), Μελισσινός, Πασχαλίδης, Γιαπράκας, Μνώλας, Μαλούτας, Παπαδόπουλος , Παρτάλης, Κουλέτσος (87΄Ζιάγκας), Κοντοδήμος
Μακεδονικός Κοζάνης ( Καραθανάσης) Βαρυτιμίδης, Πιλικίδης Ευστ. , Αργυρόπουλος, Αντωνόπουλος, Μαμάτσιος, Τσατσόπουλος, Πιλικίδης Αργ., (70΄Μπέμπης), Κουτσιακουτζίδης(46΄Νάννος), Νικολάου (39, α.α Κουτούλας), Ζαχαριάδης, Σέχιφωτορεπορτάζ